لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۵

انفجار بمب در مسجدی در زاهدان بیش از هفتاد کشته و مجروح برجای گذاشت


ایرنا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی به نقل از علی محمد آزاد، استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد پس از انفجار بمب در مسجد علی ابن ابیطالب، اعضای یک گروه تروریستی که قصد خروج از زاهدان را داشتند دستگیر شدند.

به گفته آقای آزاد اعضای این گروه تروریستی قصد داشتند در برخی مناطق دیگر زاهدان نیز بمبگذاری کنند که با تلاش اداره کل اطلاعات استان دستگیر شدند.

ايرانا گزارش ميدهد که در این انفجار ۱۹ تن کشته و دست کم ۱۲۵ نفر مجروح شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. این انفجار تنها دو هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران رخ می دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین به خبرگزاری ایرنا گفته است «تروریست ها و اشرار» با توجه به ناامنی های موجود در همسایه های شرقی قصد داشتند در آستانه انتخابات نظم و انضباط استان را به هم بزنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، بمب یاد شده که در داخل یک کیف در بخش مردانه مسجد جاسازی شده بود، در ساعت ۱۹:۴۵ شامگاه پنجشنبه منفجر شد. گزارش ها حاکی است مجروحان به بیمارستان های خاتم الانبیا، نبی اکرم و علی ابن ابیطالب منتقل شده اند.

بهمن ماه سال ۱۳۸۶ نیز یک بمب صوتی در مسجد الغدیر زاهدان منفجر شد که موجب شکستن شیشه های این مسجد شد.

نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر چندین بار با گروه هایی که آنان را «اشرار مسلح» می خواند درگیر شده است و گروه مسلح «جندالله» را مسئول انفجار و درگیری ها در سیستان و بلوچستان می داند.

XS
SM
MD
LG