لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۶

رییس جمهوری سوریه با دو قانونگزار آمریکا ملاقات کرد


رییس جمهوری سوریه در دیداری با دو قانونگزار آمریکایی درباره مناسبات دو جانبه و روند صلح خاورمیانه بحث کرده است.

پرزیدنت بشار اسد روز پنجشنبه در دمشق با تد کوفمن، سناتور ایالت دلاور، و تیم والتز، نماینده مینه سوتا درمجلس نمایندگان آمریکا، ملاقات کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه می گوید آنها بر «لزوم» همکاری برای برطرف ساختن موانع موجود در راه بهبود مناسبات سوریه و آمریکا تاکید گذاشتند، همچنین درباره تقویت ثبات درخاورمیانه بحث کردند.

دولت باراک اوباماَ سرگرم بررسی راه هایی برای کاهش تننش بین آمریکا و سوریه بوده است. و در اوایل ماه جاری، دو مقام آمریکایی به عنوان بخشی از کوشش های آقای اوباما برای دمشق رفتند تا ببینند که اختلاف نظرهای دو کشور چگونه می تواند برطرف شود. مقامات آمریکایی همچنین اعلام کردند جرج میچل فرستاده ایالات متحده به خاورمیانه، سفری به سوریه را بررسی می کند.

واشنگتن سوریه را از دیر باز به حمایت از گروه هایی مانند حماس که ایالات متحده آنها را سازمان های تروریستی تلقی می کند متهم کرده است. آمریکا همچنین از وضعیت حقوق بشر درسوریه و نقش آن در لبنان ابراز نگرانی کرده است. آمریکا از هنگامی که مقامات سوریه به دست داشتن در ترور رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان متهم شدند، سفیری در دمشق نداشته است. سوریه هر گونه درگیری در این حادثه را تکذیب کرده است.

XS
SM
MD
LG