لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۶

سناتور جان کری: چین از اقدام سازمان ملل علیه کره شمالی حمایت می کند


جان کری سناتور آمریکائی می گوید چین از اقدام شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی حمایت خواهد کرد و موافق این مسئله است که آن کشور باید پیامدهای آزمایش اتمی را بپذیرد.

کری، رییس کمیته مناسبات خارجی سنای آمریکا که به پکن سفرکرده، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت یقین دارد که چین در کوشش های بین المللی برای پاسخگوئی به آزمایش اتمی کره شمالی ،«نقشی سازنده» دارد.
آقای کری می گوید وزیر امور خارجه چین در دیداری به او گفته است پکن از پاسخ حساب شده به کره شمالی که در شورای امنیت در دست بررسی است، حمایت خواهد کرد.
چین همواره از دیپلماسی محتاطانه در برخورد با کره شمالی طرفداری کرده است. سقوط رژیم پیونگ یانگ می تواند میلیون ها پناهنده کره شمالی را بطرف چین سرازیر کند.
روز چهارشنبه دیپلمات های سازمان ملل اعلام کردند قدرت های بزرگ جهان در شورای امنیت سازمان ملل همچنان به گسترش تحریم ها علیه کره شمالی پایبندند.
به گفته دیپلمات ها پنج عضو دائمی شورای امنیت – آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه – به علاوه ژاپن و کره جنوبی در حال بررسی تحریم های بیشتر اقتصادی و مسافرتی، محدودیت های سنگین تر تسلیحاتی، بازرسی دقیق تر گمرکی و مسدود کردن سرمایه های کره شمالی در خارج از این کشور را در دست بررسی دارند.

XS
SM
MD
LG