لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۲

کويت ١٨ سرباز آمريکائي را که مبتلا به آنفلوآنزای خوکی بودند تحت معالجه قرار داد


مقامات بهداشت در کويت ميگويند ١٨ سرباز آمريکائی را که مبتلا به ويروس «آ- اچ ١ اِن ١» بوده اند، تحت معالجه قرار داده اند. ويروس «آ- اچ ١ اِن ١» عامل اصلی ابتلاء به آنفلوآنزای خوکی است.

نيروهای آمريکائی که هنگام عبور از کويت پايگاه لجستيکی برای نيروهای نظامی آمريکا در عراق ، تحت معاينه قرار گرفته بودند علائم مثبت ويروس را از خود نشان دادند. مقامات روز يکشنبه گفتند که سربازان علائم خفيف آنفلوآنزا را نشان داده اند و پيش از ترک کويت با اهالی کشور تماسی نداشته اند.

سازمان بهداشت جهانی ميگويد که آنفلوآنزای خوکی بيش از ١٢٠٠٠ نفر را در ٤٣ کشور مبتلا نموده است و مسبب ٨٦ مورد مرگ بوده است. مقامات بهداشت در شهر نيويورک ميگويند که روز يکشنبه ويروس جديد انفلوآنزای خوکی نفر دومی را که زنی ٥٠ ساله و دارای مشکلات سلامتی ديگری نيز بوده است، به هلاکت رسانده است.

وزير بهداری امارات متحده عربی روز يکشنبه اعلام کرد يک مسافر هواپيما که از کانادا ميامده است اولين مورد آنفلوآنزای خوکی در آنکشور است که در قرنطينه قرار داده شده است. سازمان بهداشت جهانی هيچ موردی از بيماری را در منطقه خليج فارس پيش از اين گزارش نکرده بود.

بيشترين موارد کشنده آنفلوآنزای خوکی در مکزيک گزارش شده است و بيشترين موارد ابتلا به ويروس که بالغ بر ٦٥٠٠ مورد است از سوی آمريکا گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG