لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

گزارشی از تازه ترین تحولات در رقابت های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری


میر حسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران روز یکشنبه در مراسم بیست و هفتمین سالگرد آزادی خرمشهر شرکت کرد.

شهر خرمشهر آبانماه سال ۱۳۵۹ در زمان جنگ ایران و عراق توسط نیروهای عراقی اشغال و روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ آزاد شد.

این مراسم در فرهنگسرای بهمن واقع در جنوب تهران برگزار شد و صدها خانواده قربانیان جنگ و جانبازان و افراد معمولی در آن حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این مراسم گل و عکسهای موسوی را در دست داشتند، برخی لباس و روسری و شال سبز پوشیده بودند و شعارهایی در حمایت از موسوی سر می دادند. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران از لزوم پیشرفت ایران در قرن بیست و یکم گفت و افزود:"ما باید یک ایران پیشرفته داشته باشیم و‌ خصوصیت یک جامعه پیشرفت این است که ضمن نگاه به ارزش‌های خود همواره نگاهی نیز به آینده دارد. ما فرد عقب‌ مانده، متحجر و گذشته ‌گرا نمی‌خواهیم. نسل‌های جوان ما در اول انقلاب به آینده نگاه می‌کردند و ما نیز باید چنین کنیم."

آقای موسوی گفت ایران وارد یک رقابت سنگین جهانی شده و پیشرفت احتیاج به تلاش و دویدن دارد.

اما در حالیکه حدود ۳ هفته به انتخابات ریاست جمهوری ایران مانده و ۴ نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حال تبلیغات هستند، و مقامهای ایرانی دسترسی به شبکه اجتماعی فیس بوک را محدود کرده اند، منتقدان دولت مسدود شدن این سایت اینترنتی را تلاشی در جهت ممانعت از فعالیت نامزدهای انتخاباتی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری می دانند.

وبلاگها و سایتهای اینترنتی ازجمله فیس بوک به یکی ابزارهای تبلیغاتی مهم بویژه برای نامزدهای اصلاح طلبان تبدیل شده است.

محمد علی ابطحی که در دولت خاتمی معاون ریاست جمهوری ایران بوده و اکنون مشاور مهدی کروبی یکی از نامزدهای انتخابلات ریاست جمهوری است گفته است فیس بوک یکی از تنها اشکال مستقل ارتباطی جوانان ایرانی بود.

آقای ابطحی در وبسایت خود در مطلبی با عنوان " دستهایت را بو می‌‌کنند مبادا فیس‌بوک را کلیک کرده باشی"در این باره می نویسد:

فیس‌بوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا است که همه در آن بودند و فقط با هم حرف می‌زدند و پیام می‌دادند.

XS
SM
MD
LG