لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۵

گردهمایی هزاران نفر از حامیان میر حسین موسوی در تهران برگزار شد


هزاران نفر از طرفداران یکی از نامزدهای اصلاح طلبان و رقیب محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری فعلی، روز شنبه در یک گردهمایی در استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی شرکت کردند.

هنرمندان سرشناس، کارگردانان سینما، هنرپیشگان، سیاستمداران و هزاران دانشجو و جوان در در حمایت از میر حسین موسوی به ورزشگاه آزادی رفته بودند.

طرفداران موسوی پوسترهای او را در دست داشتند، بسیاری لباسهای سبز بر تن داشتند، یا بازوبند سبز بسته بودند. صدها پرچم سبز رنگ در دست طرفداران موسوی بود.

پوشش به رنگ سبز را ستاد انتخاباتی موسوی برای حامیان او به عنوان نمادی از اسلام و پیشرفت ایران در نظر گرفته اند.

زهرا رهنورد، همسر اقای موسوی و محمد خاتمی رییس جمهوری پیشین ایران نیز در این گردهمایی حضور داشتند.

اصلاح طلبان در ایران می گویند آقای احمدی نژاد ایران را به سمت انزوای بین المللی برده و مشکلات اقتصادی برای کشور بوجود آورده است. اصلاح طلبان به دنبال روابط بهتری با غرب و کاهش محدودیتهای اجتماعی و سیاسی در داخل هستند.

انتقاد آنها از آقای احمدی نژاد این است که به جای حل مشکلات اقتصادی ایران تمرکزش را بر رویارویی با آمریکا و اسراییل قرار داده است.

محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین نیز ابتدا قصد داشت که در این رقابتها شرکت کند اما با ورود میر حسین موسوی از تصمیم خود منصرف شد.

آقای احمدی نژاد مدعی است که سیاستهای دولتش در زمینه ایستادگی در برابر غرب و پی گیری غنی سازی اورانیوم ایران را به ابر قدرتی در منطقه تبدیل کرده و آمریکا را از حمله به ایران بازداشته است.

دو نامزد اصلاح طلبان میر حسین موسوی و مهدی کروبی خواهان تغییرات شده اند.

محسن رضایی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری که به محافظه کاران نزدیکتر است و زمانی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده نیز وعده داده است که اقتصاد ایران را نجات دهد.

نتیجه انتخابات بیست و دوم خرداد ممکن است جهت ایران را در برخی مسایل از جمله مسالخ گفت وگو با دولت اوباما و مساله پرونده هسته ای ایران روشن کند.

حدود ۲۰ روز به انتخابات ریاست جمهوری مانده است و ۴۶ میلیون و ۲۰۰ هزار واجد شرایط شرکت در انتخابات می توانند رای دهند.

اصلاح طلبان شکایت دارند که که رسانه های دولتی چندان به انتخابات نمی پردازند و دولت را نیز متهم می کنند که سردی فضای انتخاباتی دامن می زند.

XS
SM
MD
LG