لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۵

گزارشی از تازه ترین تحولات در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی


در حالی که بیست روز به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران مانده است ستادهای اتخاباتی چهار نامزد فعال شده و کاندیداها در حال سفرهای تبلیغاتی و یا شرکت در نشست ها و گردهمایی های انتخاباتی هستند.

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی و یکی از نامزدهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری در گفت وگویی با خبرگزاری های داخلی احتمال کنار رفتن یکی از نامزدهای اصلاح طلب را در مراحل آخر انتخابات رد کرد و گفت با کنار رفتن سایر کاندیداها نیز مخالف است.

در همین حال دفتر تحکیم وحدت اعلام کرد در دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران از مهدی کروبی حمایت می کند. در بیانیه این بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران ضمن احترام به میر حسین موسوی آمده که خواسته های این تشکل به برنامه ها و گروه اجرایی آقای کروبی نزدیکتر است.

محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز روز شنبه در تهران گفت برای نجات اقتصاد ایران آماده است و وضع فعلی باید عوض شود.

فرمانده سابق سپاه پاسداران گفت ادامه این وضع به مصلحت نیست و بازگشت به گذشته هم شکست است. آقای رضایی گفت آمده است که راه سومی را در پیش گیرد.

همچنین، محمود احمدی نژاد ، رییس جمهوری اسلامی ایران که برای بار دوم در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده است روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

آقای احمدی نژاد از سیاستهای داخلی و خارجی خود دفاع کرد و در رابطه با وضعیت اقتصادی ایران گفت به عقیده او وضع اقتصاد امروز ایران با ثبات تر و مناسب تر از گذشته است.

محمود احمدی نژاد همچنین گفت کابینه اش متعلق به همه مردم ایران است و به هیچ دسته و حزب سیاسی تعلق ندارد.

و سرانجام، میر حسین موسوی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران متن کامل برنامه های اقتصادی خود را اعلام کرد. اصلاح تدریجی قیمت انرژی، تلاش برای رسیدن به نرخ تورم یک رقمی و مبارزه با فساد مالی و شفاف سازی فعالیتهای دولتی از جمله اهداف برنامه اقتصادی آقای موسوی است.

XS
SM
MD
LG