لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۸

مانور نظامی ارتش اسراییل به پایان رسید


مقامات ارتش اسراییل می گویند مانور نظامی بزرگی را که به جنگ با دشمنان این کشور از جمله ایران و سوریه شباهت داشت، تکمیل کرده اند.
به گفته آنها، هواپیماهای جنگی اسرائیل در این مانور مقابله با حملات راکتی و موشکی ازایران، سوریه، نوارغزه و لبنان را تمرین کردند.
مانورها چهار روز طول کشید و روز پنجشنبه پایان یافت. اسراییل سرگرم برنامه ریزی برای مانور دیگری درهفته های آینده است که حملات موشکی احتمالی علیه مردم غیر نظامی را شبیه سازی و تمرین خواهد کرد.

اسراییل همزمان با افزایش تنش ها بر سر برنامه اتمی ایران ، که اسراییل آن را تهدیدی علیه موجودیت خود قلمداد می کند، دست به برگزاری این مانورها زده است.
روز چهارشنبه، ایران یک موشک بالستیک میان برد را آزمایش کرد . بگفته مقامات این موشک قادر است به هدف هایی دراسراییل، جنوب شرقی اروپا و پایگاه های امریکا در خاورمیانه برسد.

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران پیشتر خواهان محو اسراییل از روی نقشه جهان شده است، اسراییل گزینه حمله نظامی به تأسیسات اتمی ایران را رد نکرده است.
سوریه و ایران حامیان سرسخت حماس و حزب الله به شمار می روند و ایالات متحده هردو این گروه های اسلامی را سازمان های تروریستی تلقی می کند.

XS
SM
MD
LG