لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ایران ۱۰:۱۷

اوباما حفظ ایمنی مردم آمریکا را بزرگترین مسولیت خود دانست


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید القاعده حمله دوباره ای به ایالات متحده را طرح ریزی می کند.

آقای اوباما روز پنجشنبه در سخنانی در واشنگتن گفت این روزها «زمانی فوق العاده» برای آمریکا است که در دو جبهه جنگ شرکت دارد و با مجموعه ای از چالش ها روبرو است. او گفت مهمترین مسئولیت او بعنوان رییس جمهوری این است که سلامت و امنیت مردم آمریکا را تأمین کند.

رییس جمهوری آمریکا گفت ایالات متحده باید تمامی عناصر قدرت خود برای شکست دادن تهدید تروریست های القاعده را به کار گیرد و افزود هم اینک گام هایی برای تضمین امنیت کشور برداشته شده است.

باراک اوباما که در جمع مقامات ارشد کابینه و اعضای کنگره آمریکا سخن می گفت، اظهار داشت فراهم آوردن منابع لازم برای نبرد با تروریست ها در افغانستان و پاکستان که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به آمریکا حمله کردند، و سرمایه گذاری در توانایی های نظامی و اطلاعاتی، از جمله چنین گام هایی است.

آقای اوباما همچنین گفت دولت او یک کوشش جهانی را برای مهار گسترش تسلیحات اتمی ایجاد کرده تا مانع دستیابی به گفته او «خطرناکترین افراد جهان به خطرناکترین تسلیحات جهان» شود.

رییس جمهوری آمریکا گفت ایالات متحده حفاظت از مرزهای کشور، و آمادگی برای مقابله با حملات بالقوه یا بلایای طبیعی در آینده بهبود یافته است. او گفت ایالات متحده با هدف شکست دادن القاعده و وابستگانش مشارکت های جدیدی در سراسر جهان به وجود می آورد.

آقای اوباما گفت ایالات متحده دیپلماسی آمریکایی را تجدید کرده تا آمریکا بار دیگر «قدرت و موضع خود را برای رهبری واقعی جهان» به دست آورد.

XS
SM
MD
LG