لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۲

زیباکلام: «هنوز شانس احمدی نژاد بیشتر است»


صادق زیبا کلام معتقد است که «اصلاح طلبان در مقابل احمدی نژاد شانس زیادی ندارند.»

این تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه تهران در گفتگو با صدای آمریکا ضمن بررسی روند شکل گیری طیف اصولگرایان، آنها را گروهی منشعب از محافظه کاران سنتی نامید که در انتخابات ۲۲ خرداد با محمود احمدی نژاد به عنوان نامزد شان، حضور پیدا می کنند.

زیبا کلام در مورد نامزدی محسن رضایی فرمانده سابق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام هم گفت: «محسن رضایی را نمی توان نامزد جریان اصولگرا بدانیم. او مورد حمایت بخش های سنتی تر جناح راست است.»

وی در مورد شانس دو کاندیدای محافظه کاران نو و سنتی گفت: «قطعا در میان رای دهندگان به این جناح، آقای احمدی نژاد شانس بیشتری دارد. آقای محسن رضایی تنها از حمایت بخش اندکی برخوردار است که عمدتا محافظه کاران ناراضی از دولت هستند و شاید هم برخی مستقل ها به ایشان رای بدهند. از یاد نبریم همه امکانات در اختیار رییس جمهوری فعلی است.»

این استاد دانشگاه با اشاره به کاندیداهای اصلاح طلبان، در مورد رقابت نامزدهای دو جناح نیز گفت: «هر چه که می گذرد من بیشتر مطمئن می شوم که اصلاح طلبان شانس زیادی برای رقابت با احمدی نژاد ندارند.»

وی در بیان دلیل خود اظهار داشت: «متاسفانه اصلاح طلبان بیش از آنکه به فکر پیروزی اصلاحات و این تفکر باشند به فکر پیروزی خودشان هستند. این بزرگترین ضربه و لطمه ای است که این جناح به خودش وارد کرده است.

XS
SM
MD
LG