لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۳

احمدی نژاد: دستهای اصلی مافیای نفت قطع شده است


محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: دستهای اصلی مافیای نفت، قطع شده است. به گفته رییس جمهوری اسلامی، در حال حاضر، تنها تعدادی مافیا باقی مانده اند.

آقای احمدی نژاد ابراز امیدواری کرد که دست این افراد نیز قطع شود. رییس دولت نهم، در پاسخ به خبرنگاری که پرسید: آیا دولت به هدف خود در این راه رسیده گفت: به قسمت عمده ای از این هدف رسیده ایم، ولی همچنان مقداری باقی مانده است. قطع دست مافیای نفت، از وعده های اصلیِ انتخاباتیِ محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ بود. رییس جمهوری اسلامی تاکنون نامی از افرادِ به گفته وی، "مافیای نفت" ، نبرده است.

انتشار روزنامه کلمه سبز توسط میر حسین موسوی

روزنامه «کلمه ی سبز» ، به صاحب امتيازیِِ ميرحسين موسوی، منتشر شد. امروز، تیتر اول «کلمه ی سبز»، «حقوق بشر و آزادی، آرمان صالحان»، انتخاب شده بود. قرار بود این روزنامه به همراه روزنامه «یاسِ نو»، به عنوان «بازوی رسانه ایِ میرحسین موسوی، در آستانه ی انتخابات» عمل کند. روزنامه یاس نو، به درخواست سعید مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، و یک روز پس از انتشار دور جدیدش، متوقف شد.

توزیع پول میان دانشجویان دانشگاه تهران

روزنامه «اعتماد ملی» در گزارشی اعلام کرد مسئولانِ دولتی در دانشگاه تهران ۲۵۰ میلیون تومان را بین دانشجویان دختر خوابگاه دانشگاهِ تهران، پخش کردند. بر اساس این گزارش، دفترخوابگاه کوی فاطمیه، با فراخواندنِ دختران این خوابگاه، به هرکدام پاکتی حاوی پنجاه هزار تومان داده است. معاون دانشجويی دانشگاه تهران اعلام کرده است این مبلغ، از سوی محمود احمدی نژاد، ریيس‌ جمهوری اسلامی، به دانشجويان هدیه شده است.

کميته دفاع از انتخابات آزاد، سالم و عادلانه، با صدور اطلاعیه ای، از هرگونه مانع‌تراشی بر سر راه نظارت سازمانهای مردم نهاد در روند برگزاری انتخابات انتقاد کرد. اين کميته همچنین با اشاره به نظارت استصوابی در گزينش نهايیِ داوطلبانِ انتخابات، از شورای نگهبان، و عملکرد صدا و سيما، در مواجهه با موضوع انتخابات، انتقاد کرده است.

XS
SM
MD
LG