لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

افغانستان صحنه يک روز مرگبار ديگر بود


مقامات افغان ميگويند ستيزه گران در حمله روز يکشنبه به يک پاسگاه پليس در ولايت جنوبی هلمند شش مامور پليس را کشتند.

وزارت دفاع افغانستان همچنين ميگويد انفجار يک بمب جاده ای در ولايت مجاور، زابل، در روز يکشنبه، يک سرباز ارتش افغانستان را کشت و سه سرباز ديگر را مجروح کرده است.

نيروهای افغان و بين المللی از سال ۲۰۰۱ با ستيزه گران طالبان می جنگند. باراک اوباما، ریيس جمهوری آمريکا، قريب بيست و يک هزار سرباز ديگر را برای درهم شکستن شورش به افغانستان می فرستد.

ارتش آمريکا روز يکشنبه گفت درباره يک تيراندازی تحقيق ميکند که چهار مقاطعه کار آمريکایی از يک شرکت خصوصی جنجال برانگيز امنيتی، که سابقا بلک واتر ناميده ميشد، در آن درگيرند.

ارتش ميگويد تيراندازی روز پنجم ماه مه موجب کشته شدن يک مرد افغان ومجروح شدن دو نفر ديگر شده است. يک اطلاعيه ارتش که پس از واقعه انتشار يافت ميگويد مقاطعه کاران به اتوموبيل اين سه نفر بدان جهت شليک کردند که آن را يک خطر شناخته بودند.

اين شرکت امنيتی که اکنون اکسی شناخته ميشود ميگويد قرارداد با افراد درگير در تيراندازی را لغو کرده و از آنان خواسته است بدون تایيد وزارت دفاع آمريکا افغانستان را ترک نکنند.

نام شرکت بلک واتر با توجه به حضوری که در عراق داشت، و در پی درگيری افراد آن در يک تيراندازی منجر به کشته شدن هفده غير نظامی عراقی سر زبانها افتاده بود.

XS
SM
MD
LG