لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۴

مقامات پاکستان از کشته شدن ۲۸ تن در حمله موشکی مظنون آمریکا خبر می دهند


مقامات پاکستان می گویند در حمله موشکی مظنون آمریکا در منطقه قبیله ای شمال غربی کشور دست کم ۲۸ تن، از جمله خارجیان کشته شدند.

به گفته مقامات امنیتی، روز شنبه دو موشک که از یک هواپیمای بدون سرنشین پرتاب شده بودند به یک مجتمع ستیزه گران در ناحیه «کاهی سور» در وزیرستان شمالی، در نزدیکی مرز افغانستان، برخورد کردند. دست کم چهار ستیزه گر خارجی در میان کشته شدگان بودند.

این رویداد جدیدترین واقعه در بیش از ۴۰ حمله موشکی مظنون آمریکا به هدف های القاعده و طالبان در شمال غربی پاکستان در یک سال گذشته است. هفته پیش، یک هواپیمای بدون سرنشین موشکی به یک مجتمع در وزیرستان جنوبی پرتاب کرد و دست کم ۸ تن را کشت.

ایالات متحده بندرت درباره این حملات، که پاکستان از آنها انتقاد می کرده است، بحث می کند. پاکستان چنین حملاتی را ناقض حاکمیت کشور می داند و می گوید نتیجه معکوس ببار می آورند.

آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان هفته پیش گفت دولت درخواست کرده است در مالکیت هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که حملات را انجام می دهند شریک شود. اما مقامات ارتش آمریکا می گویند ایالات متحده با عملیات مشترک با سرویس های اطلاعاتی پاکستان همچنان مخالف است زیرا این نگرانی وجود دارد که اطلاعات به ستیزه گران درز کند.

فرماندهان ارتش آمریکا روز پنجشنبه گفتند آنها موافقت کرده اند اطلاعاتی را که از هواپیماهای تجسسی بدون سرنشین بدست می آید با پاکستان تقسیم کنند. آنها می گویند پاکستان برای کمک به عملیات در امتداد مرز افغانستان، چنین اطلاعاتی را درخواست کرده بود.

XS
SM
MD
LG