لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

سه مظنون عضویت در یک سلول القاعده در عراق دستگیر شدند


سه نفر که گفته می شود اعضای یک سلول القاعده در سوریه هستند در عراق دستگیر شده اند، آنها به کمک به قاچاق اسلحه به شمال عراق مظنون هستند.

ارتش آمریکا می گوید سه مرد روز شنبه در خانه ای در نزدیکی شهر موصل ، در جریان عملیاتی با ارتش عراق، دستگیر شدند. مقامات آنها را بخشی از یک سلول القاعده به رهبری ابو خلف می دانند.

پیشتر، دولت آمریکا دارایی های ابو خلف را مسدود کرد و او را در وارد کردن اسلحه، پول نقد و بمب اندازان انتحاری از سوریه به عراق مسئول دانست.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا اخیرا تحریم های وضع شده علیه سوریه را تمدید کرد و آن کشور را به حمایت از تروریسم، دنبال کردن سلاح های انهدام جمعی و تضعیف کوشش های آمریکا و بین المللی برای تثبیت عراق متهم ساخت.

در این میان، روز شنبه در اصابت یک گلوله خمپاره به خانه ای در شهر صدردر بغداد، یک پسر جوان جانسپرد و سه عضو خانواده او مجروح شدند.

مقامات عراقی همچنین می گویند در انفجار یک بمب کنار جاده ای در نزدیکی یک واحد گشت در غرب بغداد، دو پلیس عراقی از پای درآمدند و هفت نفر دیگر مجروح شدند.

روز شنبه همچنین ارتش آمریکا گفت یک سرباز آمریکایی در جریان نبردی در جنوب عراق کشته شد.

در این حال، در کنفرانس مجمع اقتصادی جهان در اردن در روز شنبه، عادل عبدالمهدی معاون رییس جمهوری عراق به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت مقامات امنیتی از آن بیم دارند که با خروج سربازان آمریکایی در سال ۲۰۱۱ وضع امنیت بدتر شود.

با این حال، او گفت دولت عراق آماده است با این چالش روبرو شود، اما همچنین توافق جدیدی در مورد خروح سربازان آمریکایی را امکان پذیر دانست.

XS
SM
MD
LG