لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۳

پرزیدنت اوباما ایالات متحده را متعهد ساخته است به میلیون ها آواره عراقی کمک کند


پرزیدنت اوباما ایالات متحده را متعهد ساخته است به میلیون ها آواره عراقی کمک کند
پرزیدنت اوباما ایالات متحده را متعهد ساخته است به میلیون ها آواره عراقی کمک کند

تمرکز ایالات متحده بر نیازهای مردم عراق، حتی در حالی که نیروهای رزمی آمريکا خروج از شهرهای کشور را آغاز می کنند، ادامه دارد. پرزیدنت باراک اوباما ایالات متحده را متعهد ساخته است به میلیون ها آواره عراقی کمک کند و می گوید علاقه استراتژیک و مسئولیت اخلاقی آمريکا چنین اقدامی را ایجاب می کند. آمريکا امسال بیش از یکصد و پنجاه میلیون دلار برای کمک به آوارگان عراقی و کسانی که در داخل کشور جابجا شده اند پرداخت کرده است.

کمک های آمريکا از بسیاری از برنامه ها در داخل و در پیرامون عراق، که کمیساریای عالی آوارگان و پناهجویان وابسته به سازمان ملل متحد تهیه کرده است، حمایت می کند. تاد پیئرس، مسئول دفتر جمعیت، آوارگان و مهاجرت در وزارت امور خارجه آمريکا، توضیح می دهد که آمريکا فقط چک نمی نویسد، بلکه فعالانه برای پرداختن به چالش های ناشی از آوارگی و جابجائی مردم عراق درگیر است:
**** آنچه ما انجام می دهیم این است که از نزدیک با کمیساریا در حوزه هایی که مورد نگرانی است کار می کنیم، آوارگان عراق یکی از چنین حوزه هایی است که ما در دوسال گذشته در آن کار کرده ایم تا مطمئن شویم سرویس هایی که می گیرند همان هایی است که به آنها نیاز دارند.

آندرو هارپر، رییس واحد پشتیبانی عراق در کمیساریای عالی آوارگان و پناهجویان است، و می گوید این نیازمندی ها متفاوت است ومنطقه جغرافیائی گسترده ای را شامل می شود:
**** ایالات متحده احتمالا بزرگترین شریک کمیساریا در این عملیات بوده است. ما در سال جاری یک بودجه سه میلیون دلاری داشته ایم که فعالیت های جاری نه فقط در داخل عراق، بلکه همچنین در سوریه، اردن، لبنان، ایران، کشورهای خلیج فارس ، و هر جایی را که عراقی ها هستند و ما باید به آنها کمک کنیم، در بر می گیرد. بنابراین، ما از این پول ها برای تامین مراقبت های اولیه بهداشتی - مانند کاری که در سوریه انجام می گیرد - و آموزش، تامین غذا، کمک های نقدی، و تامین کارمندان و پرسنل استفاده می کنیم، ما همچنین آوارگان زن داریم، برنامه هایی برای اسکان دوباره آوارگان داریم که آمريکا بسیار در آن ها درگیر بوده است. از پول ها کاملا در سطحی فراگیر در منطقه استفاده می شود.

هارپر می گوید پیشرفت برنامه ها و ادامه حمایت اعانه دهندگان مسلم خواهد ساخت که مردم بتوانند وقتی شرایط در داخل عراق بهتر شد، بسلامت و با آبرومندی به خانه هایشان باز گردند. با این حال، او تاکید می کند که پول برای کمک به آوارگان همچنان حیاتی است.

ایالات متحده به کمک به شهروندان عراق ادامه خواهد داد و از اعانه دهندگان دیگر می خواهد به درخواست های سازمان ملل متحد برای عراق و منطقه پاسخ دهند و از کمیساریای عالی آوارگان و پناهجویان و سازمان های متعدد دیگری که در خاورمیامه فعال هستند، پشتییانی کنند.

XS
SM
MD
LG