لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

قاسم شعله سعدی: اگر شورای نگهبان می خواهد قانونی رفتار کند پس من باید تایید صلاحیت شوم


قاسم شعله سعدی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، یکی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران است. آقای شعله سعدی اعتقاد دارد که شورای نگهبان این بار صلاحیت عده بیشتری از نامزدها را تایید خواهد کرد، اما با این حال بیم آن دارد که به دلیل نگارش نامه انتقادآمیزش به رهبر جمهوری اسلامی صلاحیتش تایید نشود.

قاسم شعله سعدی در گفتگویی با صدای آمریکا با تاکید بر اینکه او یک رجل سیاسی است می گوید به نظام و دین رسمی کشور پایبند است و به دلیل اینکه دو بار نماینده مجلس بوده، حسن شهرت نیز دارد. نامزد انتخابات ریاست جمهوری اسلامی گفت: «اگر شورای نگهبان می خواهد قانونی رفتار کند پس من باید تایید صلاحیت شوم.»

به گفته آقای شعله سعدی تنها مساله ای که شورای نگهبان ممکن است به عنوان مستمسکی برای رد صلاحیت او در نظر بگیرد، نگارش نامه انتقاد آمیز او به رهبر جمهوری اسلامی است. قاسم شعله سعدی می گوید حکم صادره در مورد این نامه پیشتر با دخالت رییس قوه قضاییه لغو شده است. او گفت اگر فقط آقایان کروبی و موسوی از سوی اصلاح طلبان در رقابت های انتخاباتی حضور پیدا کنند بخشی از مردم رای نخواهند داد، و این لطمه ای برای نظام است.

این نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران می گوید تایید صلاحیت او در افزایش تعداد رای دهندگان و در نتیجه بالا رفتن میزان مشارکت موثر خواهد بود.


XS
SM
MD
LG