لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

سربازان پاکستان در پشت مواضع طالبان مستقر شدند


پاکستان می گوید سربازانی که با طالبان می جنگند مواضع خود را در دره «پیوچار»، یک قرارگاه دور افتاده شورشیان در شمال سوات، تحکیم کرده اند.

ارتش روز چهارشنبه گزارش داد کماندوهایی که روز سه شنبه با هلی کوپتر در دره فرود آمدند، اینک در پشت مواضع طالبان مستقر شده اند.

سربازان می گویند آنها پنج جسد بی سر را در نزدیکی مینگورا، شهر اصلی سوات، پیدا کردند و در عملیات جنگی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ ستیزه گر و دست کم چهار سرباز کشته شدند.

در این میان، مردی که خود را مسلم خان سخنگوی طالبان معرفی کرد، روز چهارشنبه تهدید جدیدی علیه اعضای پارلمان و مجلس ایالتی سوات صادر کرد. او تلفنی به خبرنگاران گفت سیاستمداران باید ظرف سه روز استعفا دهند، یا بستگان آنها هدف قرار خواهند گرفت. وی افزود گروه های مذهبی که از طالبان حمایت نمی کنند دشمن تلقی خواهند شد.

در پاسخ به این هشدار آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان، روز چهارشنبه در لندن گفت «کار طالبان وحشت آفرینی است» و یادآور شد مردم پاکستان در گذشته با چنین تهدیدهایی روبرو بوده اند و بار دیگر روبرو خواهند شد. زرداری که در یک کنفرانس خبری با گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا، سخن می گفت اظهار داشت پاکستان به برخورد با تروریسم متعهد است.

XS
SM
MD
LG