لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۵

انتقاد نامزدهای هر دو جناح به عملکرد صدا و سیما


پس از افزایش انتقاد ها به رویکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در حمایت از محمود احمدی نژاد، که خود را برای دهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری نامزد کرده است، پاره ای از گروه های اصلاح طلب از جمله سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، صدا و سیما را متهم کرده اند که در جلب توجه افکار عمومی به انتخابات آتی فعالانه عمل نمی کند.

محمد آقازاده روزنامه نگار در تهران می گوید تنها اصلاح طلبان به عملکرد صدا و سیما در زمینه انتخابات دهم ریاست جمهوری اعتراض ندارند، بلکه حتی ستاد محسن رضایی دیگر داوطلبی که از چهره های اصولگرایان به شمار می رود و فرمانده سابق سپاه پاسداران نیز بوده، همین اعتراض را به صدا و سیما دارد.

بدنبال انتقاداتی که به عملکرد صدا و سیما در زمینه انتخابات وارد شد، هفته گذشته عزت الله ضرغامی، رییس سازمان صدا و سیما گفت: رسانه ملی هنوز به مرحله تهییج برنامه‌های انتخاباتی نرسیده و اگر کسانی علاقمندند یا تصور می‌کنند باید از هم اکنون وارد مرحله تهییج مردم شد باید بدانند این نگاه، حرفه‌ای و رسانه‌ای نیست و نتیجه آن حتما منفی خواهد بود.

این روزنامه نگار با اشاره به این که مشخص نیست مولفه های حرفه ای از نظر ریاست صدا و سیما چیست گفت به نظر می رسد اکنون دو دیدگاه در رادیو و تلویزیون وجود دارد یکی دیدگاهی که از دولت فعلی در انتخابات حمایت می کند و دیدگاه دوم احتمالا این است که بسیار بر طبل انتخابات نکوبند و در جامعه هیجان ایجاد نکنند.

احتمال شکل گیری دو قطبی موسوی- کروبی

محمد آقازاده به صدای آمریکا می گوید: اگر میزان رأی بالای ۴۰ میلیون باشد مسلما آوردن حد نصاب بیش از ۵۰ درصد برای نامزدها بسیار مشکل است و رای گیری به سمت دو مرحله ای شدن پیش خواهد رفت.
این روزنامه نگار افزود: در صورت دو مرحله ای شدن انتخابات، نامزدی که باید در برابر وضع موجود پاسخگو باشد شانس کمتری برای رای آوردن خواهد داشت.

به گفته این روزنامه نگار برخی پیش بینی ها حاکی ازآن است که بجای آنکه در انتخابات دهم دو قطب میان احمدی نژاد و یک اصلاح طلب شکل بگیرد این احتمال وجود دارد که دو قطبی کروبی - موسوی شکل گیرد.

این روزنامه نگار در پایان پیش بینی می کند که مردم تصمیم گرفته اند در این انتخابات شرکت کنند اما احتمالا جنبش و شور مورد انتظار پیش از انتخابات در میان مردم دیده نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG