لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۴

ايران برای انتخابات رياست جمهوری مناظره به سبک آمريکائی را تدارک می بيند


گاردين زير عنوان "ايران مناظره تلويزيونی به سبک آمريکا را تدارک می بيند" طرح نظرات فی البداهه و عاری از قيد و شرط و بدون ترس و واهمه کانديداهای رقيب برای ميليونها مستمع را بخشی بی چون و چرا از فرهنگ سياسی آمريکا توصيف ميکند و می نويسد اکنون ممکن است مناظره تلويزيونی که ساليان دراز مظهری از انتخابات رياست جمهوری آمريکابوده است، در ايران، جائی غير محتمل، برگزار شود که سی سال است ضمن تقبيح آمريکا به عنوان شيطان بزرگ نوآوری های فرهنگی اش را رد ميکند.

گاردين با اين يادآوری که کميسيون انتخابات در وزارت کشور با پيشنهاد راديو تلويزيون دولتی ايران برای برگزاری مناظره ای پيش از انتخابات دوازدهم ژوئن (بيست و يکم خرداد) رياست جمهوری موافقت کرده است می نويسد انتظار نمی رود تصميم نهائی دراين باره پيش از آنکه شورای قدرتمند نگهبان فهرست قطعی کانديداهای تائيد شده را اعلام کند، اتخاذ شود.

* تمامی اعضای رژيم در ايران به روياروئی کامل با غرب علاقمند نيستند

تلگراف زير عنوان "آزادی رکسانا صابری نشانه ای از آشتی جوئی از سوی ايران است" با اين يادآوری که آمريکا و ايران مناسباتی ديپلماتيک ندارند و دولت هايشان کماکان بر سر برنامه اتمی جمهوری اسلامی درگير مقابله و روياروئی هستند، می نويسد دو کشور در غياب تماس های رسمی، از طريق ارسال علائم و اشارات با يکديگر ارتباط دارند.

تلگراف می نويسد اين ممکن است بهترين راه برای درک آزاد شدن اين هفته رکسانا صابری خبرنگار آمريکائی ايرانی تبار از زندان باشد.

تلگراف می نويسد ايران با تقليل مجازاتی که برای جاسوسی به وی نسبت داده شده بود و موافقت با خروج بلافاصله او زندان ممکن است علامتی حاکی از آشتی جوئی به آمريکا ميدهد.

تلگراف می نويسد اين اقدام می تواند با هدف فرستادن اين پيام انجام گرفته باشد که تمامی اعضای رژيم ايران به روياروئی کامل با غرب علاقه ندارند.

* پاسداران انقلاب در خليج فارس شروع به استقرار موشک کرده اند

جروسلام پست زير عنوان "ايران در خليج فارس موشک مستقر ميکند" می نويسد بنا به گزارشها پاسداران انقلاب شروع به استقرار پرتاب گرهای مربوط به موشک های زمين به هوا و زمين به دريا در تنگه هرمز و ديگر نقاط خليج فارس کرده اند.

جروسلام پست می نويسد روزنامه ال وطن عربستان سعودی اظهارات يک مقام معرفی نشده ايران را نقل کرده است که ميگويد نيروهای ايرانی استقرار پايگاههای موشکی را در پی گزارشهائی سری راجع به همکاری آمريکا و اسرائيل در مورد حمله به تاسيسات اتمی ايران انجام ميدهند.

جروسلام پست می نويسد گفته ميشود ايران کشورهای عرب منطقه را از فعاليت های خود مطلع ساخته و به همسايگان اش اطمينان داده است که آنها هدف موشک ها نيستند.

XS
SM
MD
LG