لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۴

شمار مبتلایان به آنفلوآنزای خوکی از ۵۲۰۰ مورد فراتر رفت


سازمان جهانی بهداشت می گوید شمار ابتلا به آنفلوآنزای خوکی اینک از ۵۲۰۰ مورد در ۳۰ کشور فراتر رفته است، و دو کشور دیگر نخستین موارد را گزارش می دهند.

فنلاند و تایلند روز سه شنبه هرکدام دو مورد آنفلوآنزای خوکی را تایید کردند. مقامات در هر دو کشور می گویند هر یک از بیماران قبلا به مکزیک، مرکز شیوع بیماری، سفر کرده بودند.

در این میان، ده ها هزار دانش آموز مدارس ابتدایی مکزیک به کلاس ها باز گشته اند. مدارس در کوشش برای مهار ویروس چندین روز تعطیل بودند.

مکزیک روز سه شنبه دو مرگ دیگر ناشی از ویروس را اعلام کرد، و مجموع تلفات به ۵۸ نفر رسید. وزیر بهداشت مکزیک گفت شیوع بیماری همچنان رو به کاهش می رود.

دیگر موارد آنفلوآنزای خوکی در گواتمالا، السالوادور، پاناما، کلمبیا، آرژانتین، برزیل، فرانسه، ایرلند، بریتانیا، هلند، دانمارک، نروژ، سوئد، لهستان، آلمان، اتریش، اسراییل، ژاپن، کره جنوبی، چین، استرالیا، و زلاند نو تایید شده است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی هشدار داده است که هر چند ممکن است ویروس آنفلوآنزای خوکی ملایم تلقی شود، اما می تواند با گذشت ایام در حالی که در سطح جهان گسترش پیدا می کند، خطرناک باشد.

XS
SM
MD
LG