لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۲

هالبروک: لایحه جدید کمک به پاکستان، سیاست گذشته آمریکا را «اصلاح می کند»


فرستاده ویژه آمریکا به پاکستان و افغانستان می گوید پیشنهاد سه برابر ساختن کمک های غیر نظامی به پاکستان، سیاست های قبلی را که به شدت بر کمک به ارتش پاکستان متکی بود «اصلاح می کند.»

ریچارد هالبروک روز سه شنبه در جلسه کمیته مناسبات خارجی سنا گفت دولت بوش بر «مسایل نادرست» تمرکز داشت و با در نظر گرفتن تهدیدی که از ناحیه ستیزه گران در منطقه متوجه ایالات متحده است، آنچه را او مقادیر «رقت انگیز» کمک توصیف کرد، برای پاکستان فراهم می آورد.

لایحه پیشنهادی دو سناتور ارشد به کمیته، جان کری و ریچارد لوگار، می خواهد کمک های غیر نظامی سه برابر شود و به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار، در پنج سال آینده افزایش پیدا کند.

هالبروک می گوید ایالات متحده برای تقویت نهادهای بهداشتی، آموزشی، کشاورزی و پلیس در پاکستان کار خواهد کرد. هالبروک اظهار داشت دولت اوباما نمی تواند قول دهد که استراتژی جدید «کامل» خواهد بود، اما می تواند جهت تمرکز آمریکا در منطقه را تغییر دهد. او گفت جلسه اخیر بین روسای جمهوری آمریکا، پاکستان و افغانستان به دو رهبر منطقه ای در مقابله با وضعیتی فوق العاده پیچیده کمک خواهد کرد، اما افزود پیروزی واقعی بر طالبان و القاعده در حقیقت به آنچه در منطقه اتفاق می افتد، بستگی خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG