لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

کروبی: با چکمه و پوتین مردم کار نداریممهدی کروبی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، در جمع دانشجویان کرمانشاه بار دیگر از طرح امنیت احتماعی انتقاد کرد و گفت این اصلا کار درستی نیست که با چکمه و پوتین مردم کار داشته باشیم و این اقدام در شأن این مردم نیست. مهدی کروبی اضافه کرد باید با کار فرهنگی جلوی برخی ناهنجاری ها را بگیریم.

انتقاد اعلمی از انحصارگرایی در انتخابات

اکبر اعلمی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و نامزد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران گفت تنها کاندیداهای حکومتی، باعنوان کاندیداهای مطرح ریاست جمهوری به جامعه تحمیل می شوند. وی که در جمع شماری از دانشجویان دانشگاه تربیت معلم سخن می گفت، اضافه کرد شهرت برخی از افراد ناشی از تریبون های دولتی و حکومتی و یا رسانه هایی است که با رانت های دولتی اداره می شوند و قریب باتفاق این افراد، در انحصار اعضای کلکسیون دائمی قدرت و عوامل و نزدیکان آنها قرار دارند.

موسوی مشکل دولت فعلی را قانون گریزی دانست

میرحسین موسوی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مجتمع پیامبر اعظمدانشگاه آزاد اسلامی سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی مهم‌ترین مشکل دولت فعلی را مساله قانون‌گریزی دانست و گفت خطراتی که در این چهار سال دیده، در ۲۰ سال سکوت خود ندیده است.

به گفته این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، دولت برای اینکه از یک دولت خدمتگزار به یک دولت انتظامی تبدیل نشود، باید بیشترین پایبندی را به قانون داشته باشد. این سخنرانی در جمع ۵ هزار دانشجوی دانشگاه آزاد صورت گرفت.

رضایی: سانسور کتاب به فرهنگیان سپرده شود

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و از نامزد های انتخابات ریاست جمهوری گفت سانسور کتاب باید به فرهنگیان سپرده شود.

وی در نمایشگاه کتاب تهران گفت برای بخش فرهنگ، برنامه جامعی تنظیم کرده است که بخش مهم آن، خارج شدن انحصار فرهنگ از دست دولت است. وی همچنین گسترش خرافه پرستی را بسیار ناگوار توصیف کرد و گفت به دولتمردان می گویم که با خرافه پرستی نمی توان کشور را اداره کرد.

XS
SM
MD
LG