لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

سرباز آمریکایی در عراق همرزمان خود را به گلوله بست


یک منبع خبری در ارتش آمریکا اعلام کرد یک سرباز آمریکایی دست کم چهار تن از سربازان همرزم خود را در یک پایگاه نظامی در بغداد به ضرب گلوله کشته است.

پیشتر یک گزارش ارتش ایالات متحده در عراق از کشته شدن پنج سرباز در روز دوشنبه در پایگاه «کمپ لیبرتی» در پایتخت عراق خبرداده بود.

ارتش آمریکا جزئیات بیشتری اعلام نکرده اما گفته است تجسس در این باره ادامه دارد.

همچنین روز دوشنبه پلیس عراق گفت عبدالحسین محسن الکاظمی، مامور ارشد پلیس این کشور هنگام رانندگی در مرکز بغداد هدف حمله مردان مسلح ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

این دومین حمله به یک مامور ارشد پلیس در روزهای اخیر است. روز یکشنبه یک ژنرال پلیس عراق در بصره در جنوب این کشور به شدت مجروح شد.

در ماه های اخیر موج خشونت در عراق بار دیگر بالا گرفته است. فروردین ماه، با ۳۵۵ مورد مرگ شهروندان عراقی، مرگبارترین ماه در سال جاری میلادی در این کشور به شمار می رود.

روز یکشنبه در بغداد، نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت برای آماده سازی خروج نیروهای آمریکایی از عراق لازم است عراق و ایالات متحده جمع آوری اطلاعات امنیتی را بهبود بخشند.

نیروهای آمریکایی قرار است تا آخر ماه آینده میلادی از عراق خارج شوند. خانم پلوسی در سفر یک روزه خود گفت با کاهش نیروهای نظامی آمریکایی، عراق به حضور اطلاعاتی و امنیتی نیروهای آمریکایی نیاز خواهد داشت.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، وعده داده است که تا نیمه تابستان ۲۰۱۰ نیروهای آمریکایی را ازعراق خارج کند.

XS
SM
MD
LG