لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۴

آنفلوآنزای خوکی به بيست و نه کشور سرايت کرده است


گزارش به روز شده سازمان جهانی بهداشت درباره موارد ابتلای به ويروس H1N1، موسوم به آنفلوآنزای خوکی، حاکی از افزايشی بيست درصدی در ارقامی است که روز قبل اعلام شده بود.

سازمان جهانی بهداشت روز يکشنبه، گفت تا کنون بيست و نه کشور رسما چهار هزار و سيصد و هفتاد و نه مورد بيماری ناشی از ابتلا به اين ويروس را اعلام کرده اند.

کاستاريکا روز شنبه نخستين مرگ ناشی از آنفلوآنزای خوکی را اعلام کرد. کاستاريکا در ميان کشورهای آمريکای مرکزی نخستين کشوری است که از مرگ و مير ناشی از آنفلوآنزای خوکی خبر ميدهد.

مکزيک در آمريکای جنوبی روز شنبه از سه مرگ ديگر ناشی از اين بیماری خبر داده بود.

در آمريکا، مقامات از سومين مرگ ناشی از آنفلوآنزای خوکی در اين کشور خبر دادند، که مورد اخير مربوط به ايالت واشنگتن در شمال غربی کشور است. مقامات شنبه شب گفتند مردی که از آنفلوآنزای خوکی در آن ايالت درگذشت با ناراحتی های قلبی و عوارض ناشی از سينه پهلو نيز درگير بود.

مکزيک ميگويد شمار تلفات آنفلوآنزای خوکی در آن کشور اکنون به چهل و هشت نفر، و شمار مبتلايان به ويروس به هزار و پانصد و هفتاد و هشت نفر رسيده است. حال آنکه در گزارش سازمان جهانی بهداشت شمار تلفات چهل و پنج نفر و شمار مبتلايان هزار و ششصد و بيست و شش نفر قيد شده است.

کانادا نيز يک مورد مرگ ناشی از آنفلوآنزای خوکی را گزارش داده است.

در بريتانيا دولت می گويد دانشمندان موفق به کشف اطلاعاتی راجع به ويروس آنفلوآنزای خوکی شده اند که آنان را به توليد واکسن اين بيماری نزديک تر کرده است.

XS
SM
MD
LG