لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۴

نیروی هوایی پاکستان مواضع طالبان در شمال غربی کشور را بمباران کرد


ارتش پاکستان می گوید در نبردهای بیست و چهار ساعت گذشته در دره سوات بیش از ۱۴۰ ستیزه گر طالبان، از جمله برخی از فرماندهان ارشد آنها را کشته است.

ژنرال اطهر عباس، سخنگوی ارتش، نبرد را کوششی «تمام عیار» نیروهای پاکستانی برای حذف مردان مسلح طالبان در سوات توصیف می کند.

عباس می گوید هفت سرباز کشته شده اند. شاهدان می گویند به غیر نظامیان نیز تلفاتی وارد آمد. این ارقام مستقلا تایید نشده است.

پاکستان روز جمعه حملات هوایی جدیدی را علیه مواضع مظنون طالبان در دره سوات آغاز کرد. یک روز پیشتر، نخست وزیر به ارتش دستور داد ستیزه گران در منطقه را «حذف» کند.

هواپیماهای جنگی و هلیکوپترهای تهاجمی هدف هایی را در ناحیه «کابال» ، قرارگاه طالبان در شمال غربی شهر مینگور در سوات زیر آتش گرفتند. ارتش همچنین سربازان جدیدی ا برای تقویت نیروهای زمینی اعزام کرد.

آژانس آوارگان سازمان ملل متحد می گوید در روزهای اخیر حدود ۵۰۰ هزار نفر از جنگ در شمال غربی پاکستان گریخته اند، و شمار کسانی را که در ماه های اخیر آواره شده اند به حدود یک میلیون نفر افزایش دادند.

آژانس می گوید جدید ترین موج فرار مردم در پی شدت گرفتن خصومت در نواحی دیر، سوات و بونیر به راه افتاده است. روز پنجشنبه، یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان از جامعه بین المللی درخواست کرد دولت او را در کمک به کسانی که از خانه هایشان گریخته اند یاری دهد.

XS
SM
MD
LG