لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۹

رضایی در رقابت با احمدی نژاد آماده ائتلاف با اصلاح طلبان است


* رقيب محافظه کار احمدی نژاد تشکيل دولت ائتلافی با اصلاح گران را ممکن ميداند

واشنگتن پست زير عنوان «رقيب محافظه کاراز ریيس جمهوری ايران بر سر اقتصاد به شدت انتقاد ميکند» می نويسد يک رقيب محافظه کار محمود احمدی نژاد ریيس جمهوری ايران روز جمعه عهد کرد اگر انتخاب شود اقتصاد ايران را نجات دهد، و رهبر تند رو ايران را متهم کرد که کشور را به لبه پرتگاه سوق ميدهد.

واشنگتن پست می نويسد محسن رضایی، فرمانده سابق پاسداران انقلاب، رقيبی پيشتاز در انتخابات دوازدهم ژوئن (بيست و دوم خرداد) رياست جمهوری تلقی نمی شود اما اصلاح طلبان اميدوارند رضایی با جلب آرای رای دهندگان از درون اردوگاه ریيس جمهوری، موجب تضعيف احمدی نژاد شود.

واشنگتن پست می نويسد اصلاح طلبان که دنبال کم کردن محدوديت های اجتماعی و سياسی در داخل و مناسباتی بهتر با غرب هستند فرصتی قوی را برای پایين آوردن احمدی نژاد از کرسی رياست جمهوری مشاهده ميکنند، که به سبب مشکلات اقتصادی ايران رو به منفور شدن گذاشته است. منتقدين همچنين ميگويند وی بی جهت با اظهاراتش درمورد شک و ترديد به هولوکاست، خشمی جهانی را عليه ايران برانگيخته است.

واشنگتن پست می نويسد رضایی روز جمعه روشن ساخت که شکايت های اقتصادی عليه احمدی نژاد در کانون مبارزات انتخاباتی اوست و حتی همکاری با اصلاح طلبان را مطرح کرد و گفت اگر برنده شود دولتی ائتلافی تشکيل ميدهد.

واشنگتن پست می نويسد رضایی، که اينترپل، (پليس بين المللی)، در ارتباط با انفجار ناشی از بمب گذاری در يک مرکز يهوديان در آرژانتين در تعقيب اوست همچنين از سياست خارجی احمدی نژاد انتقاد کرد و گفت سياست های افراطی او، ازجمله منکر شدن هولوکاست به نفع ايران نبوده است.

* تجمع اعتراضی در مقابل شبکه راديوتلويزيون دولتی ايران تازگی داشت

واشنگتن تايمز زير عنوان «اعتراض صدها نفر به جهت گيری سياسی رسانه دولتی ايران» می نويسد صدها تظاهرکننده در اين هفته برای اعتراض به نقش انحصاری شبکه راديو تلويزيون دولتی ايران بر افکارعمومی در ايام منتهی به انتخابات دوازدهم ژوئن (بيست و دوم خرداد) رياست جمهوری در مقابل مقر اين شبکه اجتماع کردند.

واشنگتن تايمز ضمن تشريح موقعيت مکانی مقر شبکه راديو تلويزيون جمهوری اسلامی ايران در شمال تهران، و محافظتی که توسط ارتشی کوچک از ماموران امنيتی از آن به عمل می آيد، می نويسد پيش از اين معترضين جرات تجمع در مقابل مقر اين شبکه را نداشتند.

واشنگتن تايمز می نويسد اين تجمع، که تظاهرکنندگان آن را تجمعی عليه شبکه ضد ملی راديو تلويزيون توصيف می کردند تازگی داشت.

واشنگتن تايمز می نويسد ايرانيان مخالف محمود احمدی نژاد ریيس جمهوری شکايت از آن دارند که شبکه راديو تلويزيون دولتی توجه خود را فقط فعاليت های وی معطوف ساخته و به کانديداهای مخالف توجهی اندک نشان ميدهد.

* لاريجانی از نحوه پوشش خبری وسائل ارتباط جمعی ايران از ثبت نام داوطلبان رياست جمهوری انتقاد کرد

گلف تايمز زيرعنوان «گروه های رنگ و وارنگ وارد صحنه رقابت در انتخابات ايران ميشوند» از ثبت نام بيش از صد متقاضی رقابت در انتخابات ژوئن (خرداد) رياست جمهوری در ايران تا دو روز پيش از اتمام مهلت قانونی خبر داده است و می نويسد يک متعهد به ممنوع ساختن فوتبال، و فردی ديگر با اطلاعی اندک ازمنازعه دولت اسلامی بر سر برنامه اتمی اش، از جمله اين متقاضيان اند.

گلف تايمز ضمن نقل نظرات بعضی از داوطلبان رياست جمهوری در وسایل ارتباط جمعی در ايران، از جمله يک متقاضی که اورانيوم خام موسوم به کيک زرد را چيزی خوردنی توصيف کرده است، و يا متقاضی ديگری که گفته است چون در سال ۱۹۸۸ از وی سلب صلاحيت شده بود کشور با مشکلات ناشی از خشک سالی و زلزله مواجه شده است، می نويسد به گزارش ايرنا، خبرگزاری دولتی ايران، علی لاريجانی ریيس مجلس از نحوه پوشش خبری روند انتخابات توسط وسایل ارتباط جمعی در ايران انتقاد کرد است.

گلف تايمز اظهارات آقای لاريجانی را از گزارش ايرنا نقل ميکند که گفته است انتشار اين گونه اخبار از ثبت نام داوطلبانی که رجل سياسی و دينی نيستند جايگاه رياست جمهوری را مخدوش ميکند.

گلف تايمز همچنين يک گزارش روزنامه سياست روز را نقل ميکند که از ثبت نام چند داوطلب زن حکايت دارد، هرچند که قانون اساسی ميگويد کانديداها بايد از رجال باشند که واژه ای عربی برای توصيف مردان است.

XS
SM
MD
LG