لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۰

پرزيدنت اوباما به قول هایی که در جریان کمپین انتخاباتی خود داد پایبند است


پرزيدنت اوباما به قول هایی که در جریان کمپین انتخاباتی خود داد پایبند است
پرزيدنت اوباما به قول هایی که در جریان کمپین انتخاباتی خود داد پایبند است

پرزیدنت باراک اوباما در سخنانی همزمان با یکصدمین روز دوره ریاست جمهوری خود گفت ایالات متحده متعهد است کوشش های دیپلماتیکی را برای مقابله با چالش هایی از بحران اقتصادی جهانی گرفته تا گسترس تسلیحات اتمی تجدید کند.

رییس جمهوری به قول هایی که در جریان کمپین انتخاباتی خود داد پای بند است. او گفت مسیر سیاست خارجی کشور را تغییر خواهد داد و چهره تازه ای از رهبری آمريکا به جهان عرضه خواهد کرد.

آقای اوباما در جستجوی آغازی تازه در حوزه های گوناگون بوده است. او تاکید کرده است که ایالات متحده و روسیه می توانند بگونه ای سازنده در بسیاری از مسائل مهم ، از جمله کنترل تسلیحات و گسترش تسلیحات اتمی، با هم کارکنند. او از محدوديت های مسافرت خانواده ها و ارسال پول به کوبا کاسته است تا نشان دهد که آمريکا می خواهد مناسبات با آن کشور را دوباره برقرار کند.
آقای اوباما برخی از تکنیک های بازجوئی را ممنوع ساخته و دستور داده است بازداشتگاه نظامی آمريکا در گوانتانامو ظرف یک سال بسته شود. همراه با ناتو، استراتژی جدیدی را برای هدف گرفتن القاعده در افغانستان و پاکستان فراهم آورده و اعلام کرده است نیروهای آمريکا تا ۳۱ اوت ۲۰۱۰ از عراق خارج خواهند شد.

پرزیدنت اوباما در یکصد روز اول زمامداری خود همچنین بارها سعی کرده است مسلمانان سراسر جهان را از سیاست های آمريکا نسبت به آنها مطمئن سازد، او گفت:
**** ایالات متحده با اسلام در جنگ نیست، و هرگز نخواهد بود. در حقیقت، مشارکت ما با جهان اسلام حیاتی است، نه فقط در عقب زدن ایدئولوژی های خشن که باورمندان به هر مذهبی رد می کنند، بلکه فرصت های فراوانی برای مسلمان فراهم می آورد.

آقای اوباما به کشورهایی مانند ایران که با آمريکا خصومت داشته اند فرصتی برای تعامل محترمانه بمنظور حل اختلافات پیشنهاد کرد:
**** دولت من اینک به دیپلماسی که به تمام مسائل پیش روی ما بپردازد، و پیوندهای سازنده ای را میان ایالات متحده، ایران و جامعه بین المللی دنبال کند پای بند است. این روندی است که با تهدید پیش نخواهد رفت.

پرزیدنت اوباما گفت هدایت آمريکا بسوی "روزی بهتر" به زمان و کوشش نیاز خواهد داشت. او یاد آور شد که ما دوباره ملتی نیرومندتر خواهیم ساخت و افزود در انتظار است با مردم آمريکا در رسیدن به این هدف کار کند و سعی خواهد کرد در تمام یکصد روزهای آینده مسلم سازد این کشور همان است که می تواند باشد.

XS
SM
MD
LG