لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۱

رابرت گیتس با سربازان آمریکایی در افغانستان گفت و گو می کند


رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا برای گفت و گو با سربازان آمریکایی به افغانستان رفته است.
در حالی که ایالات متحده برای اعزام هزاران سرباز بیشتر به افغانستان آماده می شود، گیتس روز چهارشنبه وارد کابل شد.

او در راه افغانستان به خبرنگاران گفت می خواهد به نیازهای سربازان و چگونگی چالش ها پی برد، همچنین از راه حل های سرباران برای مقابله با مشکلاتی که رو در روی آنها قرار دارد، آگاه شود. گیتس افزود او کوشش های پنتاگون را برای بهبود اطلاعات ارتش به امید پرهیز از وارد آمدن تلفات به غیر نظامیان بررسی خواهد کرد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید هواپیماهای جنگی ائتلاف در این هفته ده ها غیر نظامی را در غرب افغانستان کشتند.رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا برای گفت و گو با سربازان آمریکایی به افغانستان رفته است.

در حالی که ایالات متحده برای اعزام هزاران سرباز بیشتر به افغانستان آماده می شود، گیتس روز چهارشنبه وارد کابل شد. او در راه افغانستان به خبرنگاران گفت می خواهد به نیازهای سربازان و چگونگی چالش های پی برد، همچنین از راه حل های سرباران برای مقابله با مشکلاتی که رو در روی آنها قرار دارد، آگاه شود.

گیتس افزود او کوشش های پنتاگون را برای بهبود اطلاعات ارتش به امید پرهیز از وارد آمدن تلفات به غیر نظامیان بررسی خواهد کرد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید هواپیماهای جنگی ائتلاف در این هفته ده ها غیر نظامی را در غرب افغانستان کشتند.

اما، ژنرال دیوید مک کی ارنان، فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان می گوید اطلاعات مقدماتی از تحقیقات مشترک آمریکا و افغانستان نشان می دهد حملات هوایی موجب مرگ غیر نظامیان نشد.

حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان گفته است او در ملاقات با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا این موضوع را مطرح خواهد ساخت.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا دستور داده است برای تقویت ۳۸ هزار سربازی که هم اینک در افغانستان حضور دارند، ۲۱ هزار سرباز اضافی اعزام شوند.

گیتس گفت او مایل نیست سربازان بیشتری ورای ۲۱ هزار نفری که پرزیدنت اوباما تصویب کرده است، در خواست کند. وزیر دفاع آمریکا یادآور شد که نیروهای امنیتی افغانستان باید تقویت شوند تا مردم برای برقراری صلح به آنها اعتماد کنند، نه به طالبان.

در این میان، در ادامه خشونت، به گفته مقامات افغان در انفجار یک بمب کنار جاده ای در ولایت غزنی پنج پلیس از پای در آمدند و دو نفر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG