لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۱

ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شد


ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی از صبح سه شنبه به وقت ایران آغاز شد.

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، هنوز به طور رسمی درباره کاندیداتوری خود برای دومین دور ریاست جمهوری اسلامی ایران اقدامی نکرده اما گمانه زنی ها حاکی از آن است که آقای احمدی نژاد پیش از پایان مهلت ثبت نام در روز شنبه، به عنوان نامزد شرکت در انتخابات ثبت نام خواهد کرد.

احمدی نژاد روز سه شنبه پس از به تاخیر انداختن سفرش به آمریکای لاتین به سوریه سفر کرد. او در دمشق با بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، دیدار می کند.

دولت محمود احمدی نژاد به خاطر سیاست های اقتصادی اش مورد انتقاد جدی است و ناظران سیاسی می گویند مساله اقتصادی از مسایل محوری انتخابات به شمار می رود.

میرحسین موسوی، نخست وزیر اسبق جمهوری اسلامی ایران، اصلی ترین رقیب محمود احمدی نژاد در انتخابات پیش رو به شمار می رود.

محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و مهدی کروبی، رییس سابق مجلس شورای اسلامی، از دیگر کاندیداهای عمده انتخابات ریاست جمهوری هستند. فهرست نهایی کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات در نهایت باید به تایید شورای نگهبان برسد.

محمود احمدی نژاد به خاطر پیشبرد برنامه اتمی جمهوری اسلامی، از سوی برخی جناح های داخلی مورد ستایش قرار گرفته است، اما آقای احمدی نژاد به خاطر تحریک سازمان ملل متحد و کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا علیه ایران، آرای بسیاری از شهروندان ایران را از دست داده است.

XS
SM
MD
LG