لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۷

دو خبر از ایران


محمود سالارکیا، معاون دادستان تهران گفت نصب دوربين های مداربسته در مدارس، مفید است.

به گفته آقای سالارکیا، نصب این دوربین ها به نظارت هرچه بیشتر اولیای مدارس بر رفتار دانش آموزان و شناخت هر چه بيشتر آنان کمک می کند. پیش از این، انتشار خبر نصب دوربین های مداربسته در شماری از مدارس دخترانه تهران انتقادهایی را از سوی کارشناسان برانگیخته بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، یک مقام آموزش پرورش نیز اعلام کرده است که نصب دوربين مداربسته در کلاس درس، دفتر معلمان، دفتر مدير و سرويس های بهداشتی ممنوع است، اما به دليل مسايل امنيتی، نصب دوربین در حياط، راهرو و اطراف آنها با هماهنگی اداره آموزش و پرورش، اشکالی ندارد.

**********


منابع خبری در ایران می گویند اجرای طرح امنیت اجتماعی و انضباط اجتماعی از سوی ماموران نیروی انتظامی در منطقه لاله زار تهران، منجر به اعتراض و اعتصاب کسبه این منطقه شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، اقدام نیروی انتظامی در توقیف موتورسیکلت ها و خودروهای پارک شده در این خیابان علت اصلی اعتراض کسبه بود که با اعتصاب مغازه داران منطقه، نیروی انتظامی نیز از اجرای این طرح عقب نشینی کرد. در همین رابطه، خبرگزاری ایسنا، به نقل از سيد هادی هاشمی، رييس پليس راهنمايی و رانندگی تهران هرگونه تغيير در اجرای طرح انضباط اجتماعی در لاله ‌زار را تکذیب کرد.

خیابان لاله زار در تهران، یکی از نقاط پر ترافیک شهر تهران است و امروزه بیشتر، فروشندگان لوازم برقی در آن فعالیت می کند.

XS
SM
MD
LG