لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۲

آنفلوآنزای خوکی  تا کنون به ۱۸ کشور سرايت کرده است


شمار تلفات ناشی از آنفلوآنزای خوکی در مکزيک رو به افزايش گذاشته است.

خوزه انجل کوردووا وزير بهداری مکزيک آخر وقت شنبه از درگذشت سه نفر ديگر به سبب آلوده شدن به ويروس H1N1 خبر داد، و بدين ترتيب شمار تلفات ناشی از اين ويروس عامل آنفلوآنزای خوکی در مکزيک به نوزده نفر افزايش يافت. به گفته وی تاکنون چهارصد و پنجاه و چهار نفر در مکزيک به اين ويروس آلوده شده اند.

آقای کوردوا، و يک مقام ارشد بهداری آمريکا، روز شنبه در مورد کند شدن روند شيوع ويروس
H1N1 ابراز اميدواری کردند، هرچند که همان روز سه کشور ديگر از نخستين موارد ابتلا به اين ويروس خبر دادند.

مقامات در مرکز آمريکایی کنترل بيماريها ميگويند يک سوم از صد و شصت نفری که در آمريکا ابتلای آنان به ويروس تایيد شده است افرادی هستند که در مکزيک بوده اند. شمار مرگ ناشی از آنفلوآنزای خوکی در آمريکا کماکان در سطح يک نفر باقی مانده است. اما معاون اين مرکز هشدار داده است که مقامات بايد محتاط بمانند.

باراک اوباما ریيس جمهوری آمريکا و فيليپه کالدرون ریيس جمهوری مکزيک روز شنبه بيست دقيقه تلفنی درباره راههای مقابله با آنفلوآنزای خوکی تبادل نظر کردند.

ايرلند، ايتاليا و کوستاريکا سه کشوری هستند که روز شنبه مواردی تایيد شده از ابتلای به آنفلوانزای خوکی را گزارش دادند.

يک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت روز شنبه گفت کماکان شيوعی همه گير را ممکن ميداند.

سازمان جهانی بهداشت تاکنون از سرايت ويروس H1N1 به هجده کشور خبر داده است، و اين کشورها بنوبه خود بيش از ششصد مورد ابتلا را تایيد کرده اند.

سازمان جهانی بهداشت ميگويد تا کنون علاوه بر مکزيک و آمريکا، ايتاليا، کره جنوبی، فرانسه، دانمارک، هنگ کنگ، اتريش، بريتانيا، کوستاريکا، آلمان، اسرایيل، نيوزيلند، هلند، ايرلند و سويس نيز موارد حاکی از ابتلا به ويروس آنفلوآنزای خوکی را گزارش داده اند.

سازمان جهانی بهداشت گفته است فعلا محدوديت برای پرواز با هواپيما و يا بستن مرزها را توصيه نمی کند. با اينحال چند شرکت هواپيمایی شمار پروازهای خود را به مکزيک کاهش داده اند.

XS
SM
MD
LG