لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۸

در مبارزه با ویروس آنفلوآنزای خوکی، مکزیک مدارس و ادارات را تعطیل اعلام کرد


مکزیک در تلاش برای جلوگیری از انتشار H1N1ویروس آنفلوآنزای خوکی یکسره در حالت تعطیلی است.

پس از درخواست فلیپه کالدرون رییس جمهوری مکزیک و ترغیب مردم به ماندن در خانه در جریان روزهای تعطیل در این کشور، مدارس، مراکز و دفاتر تجاری برای پنج روز تعطیل شدند. بسیاری از مدارس در ایالات متحده نیز تعطیل شده اند.

مقامات مکزیک روز پنج شنبه اعلام کردند تا کنون ۱۲ مورد مرگ بر اثر این بیماری تایید شده هرچند موارد مشکوک مرگ بالاتر است. از سوی دیگر وزیر بهداشت مکزیک از کاهش مراجعه مردم به پزشک به خاطرعلائم مشابه آنفلوآنزا خبرداده و این مسئله می تواند به معنای کاهش همه گیری باشد.

ویروس H1N1به سرعت در نقاط دیگر جهان در حال انتشار است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد ۱۱ کشور جهان ۳۳۱ مورد بیماری به خاطر این ویروس را تایید کرده اند که ۱۰۹ مورد از آنها در کشور آمریکا است. دانمارک و هنگ کنگ نیز روز جمعه از اولین موارد بیماری در این کشورها خبر دادند.

آمریکا از مرگ یکی از مبتلایان به بیماری خبرداده که تنها مورد مرگ بر اثر بیماری آنفلوآنزای خوکی در خارج از خاک مکزیک است.

ایالات متحده قصد دارد ۱۳ میلیون داروی این بیماری را خریداری کرده و به ذخیره دارویی آمریکا اضافه کند. وزیر بهداشت و درمان آمریکا روز پنجشنبه گفت از این میان ۴۰۰ هزار واحد دارویی به مکزیک فرستاده می شود.

آمریکا قصد ندارد مرزهای خود با مکزیک را ببندد اما به شهروندان خود پیشنهاد کرده از سفر غیرضروری به مکزیک بپرهیزند و در صورت احساس بیماری و مشاهده علائم آنفلوآنزا از خانه بیرون نروند.

ویروس آنفلوآنزای خوکی به مرحله همه گیری نرسیده اما سازمان بهداشت جهانی از تمامی کشورها می خواهد به شکل اضطراری با این ویروس مقابله کنند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی موارد ویروس آنفلوآنزای خوکی تاکنون در کشورهای اتریش، کانادا، بریتانیا، آلمان ، اسرائیل ، اسپانیا، نیوزیلند، هلند و سویس ثبت شده است. برخی موارد مشکوک نیز در کشورهایی چون استرالیا، کلمبیا، فرانسه، ژاپن و کره جنوبی تحت بررسی است.

XS
SM
MD
LG