لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

درگیری در پاسگاه روانسر کرمانشاه پانزده کشته بر جای گذاشت


حمله یک گروه شورشی به پاسگاه راهنمایی و رانندگی پلیس راه روانسر – جوانرود در استان کرمانشاه، بیش از پانزده کشته و تعدادی زخمی بر جای گذاشت.

فرزاد پور مرادی، روزنامه نگار و سردبیر سایت خبری کرمانشاه پست، امروز در گفتگو با صدای آمریکا با تایید این خبر یادآور شد «گروه مسلحی از گروهک پژاک به مقر پلیس راه حمله کردند که به گفته مسئولان نیروی انتظامی ده نفر از ماموران در این حمله جان باختند و ۱۳ نفر نیز زخمی شدند. همچنین از گروهک پژاک نیز پنج نفر کشته شدند.» وی در مورد دلیل این درگیری تنها به ذکر این نکته اشاره کرد که «این گروه های مسلح در منطقه، ادعاهایی دارند که بر این اساس هر از چند گاهی شاهد حملات آنها هستیم.»

این روزنامه نگار همچنین در مورد سابقه چنین حملاتی در مناطق کرد نشین اظهار داشت: از دو سال پیش جسته و گریخته حملاتی از سوی این گروه های شورشی صورت می گرفته که البته حمله اخیر یکی از گسترده ترین درگیری های سالهای اخیر بوده که تعداد زیادی کشته بر جای گذاشته است.

به گفته پور مرادی، مقام های مسئول در کمیسیون امنیت ملی مجلس جمهوری اسلامی ایران و همچنین مسئولان محلی از ابتدای این حمله، آن را «تروریستی» و توسط گروهک پژاک دانستند با این حال این گروه شورشی، روز گذشته در سایت اینترنتی خود با پذیرفتن مسولیت این حمله، خبر کشته شدن پنج عضو خود را تایید کرد.

در پی این وقایع، چند تشکل سیاسی از جمله سازمان حقوق بشر اسلامی غرب کشور، دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه و مجموعه فعالان نیروهای مدنی- سیاسی استان کرمانشاه صادر شد که در آن این حمله گروه شورشی پژاک را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG