لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

آنفلوآنزای خوکی به ۱۱ ایالت در آمریکا گسترش پیدا کرده است


شمار موارد ابتلا به آنفلوآنزای خوکی در آمریکا بالا می رود.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا می گوید در حال حاضر ۱۰۹ مورد در ۱۱ ایالت تایید شده است، و تعداد بیشتری از ایالات به موارد مشکوک را بررسی می کنند.

دکتر ریچارد بسر، کفیل مدیر مرکز روز پنجشنبه گفت میانگین سن آمریکاییانی که به ویروس آلوده شده اند ۱۶ سال است، و سن قربانیان از ۲۲ ماه تا بیش از ۸۰ سال تفاوت می کند.

او همچنین گفت شش نفر در بیمارستان بستری شده اند، هرچند که که تنها مرگ ناشی از بیماری در آمریکا، یک پسر ۲۲ ماهه مکزیکی است که از بستگانش در تگزاس دیدن می کرد.

در مکزیک، فلیپه کالدرون رییس جمهوری از مردم خواسته است در خانه هایشان بمانند، در همین حال دولت فدرال فعالیت های غیر اساسی در کشور را متوقف می کند.

بسیاری از کشورها به شهروندان خود توصیه کرده اند از تمام سفر های غیر لازم به مکزیک خودداری کنند. وزیر خزانه داری مکزیک می گوید شیوع آنفلوآنزای خوکی به بهای ۰.۳ تا ۰.۵ تولید نا خالص داخلی تمام خواهد شد.

علی رغم افزایش شمار موارد ابتلا به آنفلوآنزای خوکی، دولت اوباما بر تصمیم خود به بازنگاهداشتن مرز آمریکا با مکزیک پای بند است.

جو بایدن، معاون رییس جمهوری در مصاحبه هایی با تلویزیون های سی بی اس و ان بی سی، در روز پنحشنبه، گفت بستن مرز «کاری بسیار بزرگ» با منافع محدود خواهد بود.

XS
SM
MD
LG