لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

تایمز: تهران از رفتار دوستانه آمریکا ترسیده است


تایمز در مقاله ای که در شماره اخیر این مجله منتشر شده و بر روی سایت اینترنتی آن نیز قرار گرفته به مساله ارتباط ایران و آمریکا پرداخته است.

تایمز در مقاله اخیر خود با عنوان «تهران از رفتار دوستانه آمریکا ترسیده است» می نویسد رهبری افراطی ایران با لحن آشتی جویانه باراک اوباما خلع سلاح شده است.

تایمز می نویسد یکی از مشکلاتی که ایران با آن روبرو است مشکل باراک اوباما است اولین رییس جمهوری آمریکا که با پیشنهاد پایان دادن به ۳۰ سال دشمنی کلیشه ای را که از رهبران سابق آمریکا در اذهان وجود داشت شکست. اوباما در پیامی که به مناسبت نوروز برای مردم ایران فرستاد تعادل رژیم را بر هم زد.

این حرکتی نبود که قرار است روسای جمهوری آمریکا انجام دهند، تایمز می نویسد: آمریکا ستیزی ستون اصلی اصول انقلاب اسلامی بوده است و اگر این اصل از پایه های اصلی ایدئولوژی خمینی حذف شود چه اتفاقی می افتد؟

تایمز در ادامه این سوالات را طرح می کند که اگر بین ایران و آمریکا رابطه دوستانه برقرار شود در آن صورت آیا بازهم فرهنگ آمریکایی مانند زمان شاه در ایران فراگیر می شود؟ و ایا تبعیدی های ایرانی مقیم آمریکا باز می گردند و تهران را به لس آنجلس خاورمیانه تبدیل می کنند؟

تایمز دیگر مشکل پیشروی ایران را مساله برنامه اتمی می داند و در پایان می نویسد پس از انتخابات کسی که ایران را هدایت می کند میتواند در مورد راههای پیش روی ایران تصمیم بگیرد و عواقب این تصمیم نه تنها بر ایران و منطقه بلکه بر بقیه نقاط جهان اثر می گذارد.

XS
SM
MD
LG