لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۲

گزارش: برنامه جدید پرزیدنت اوباما، اصلاحات در دولت و صرفه جویی


پرزیدنت اوباما در پیام هفتگی رادیویی خود روز شنبه به مردم آمریکا اعلام کرد که دولت گام هایی را در جهت اصلاحات انجام میدهد و اجرای انضباط مالی را نیز ترویج و تشویق خواهد کرد.

پرزیدنت اوباما در بخش دیگری از پیام خود گفت: "من چند روز پیش برای نخستین بار به روشنی گفتم آنچه را که کاربرد درستی ندارد، نباید ادامه داد و برای همین است که دولت وی این گام های اصلاحی را در جهت جلوگیری از اتلاف و همچنین افزایش کارایی به عمل خواهد آورد."

پرزیدنت اوباما همچنین گفت ما باید این مسئله را بپذیریم که با حفظ عادت ها و افکار گذشته نخواهیم توانست با چالش ها رویاروی خود مقابله کنیم.

پرزیدنت اوباما باز هم بر لزوم تغییرات بنیادی و ایجاد دولتی که بیشتر شفاف و کارا باشد؛ تاکید کرد و گفت چنین تغییراتی احساس تازه ای از مسوولیت را برای مصرف هر یک دلار به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر جمهوری خواهان بنابر رسم همیشگی پس از پیام رییس جمهوری پیامی ارسال داشتند.

سناتور جمهوری خواه، «لامار الکساندر» خواهان تاسیس یکصد مرکز انرژی هسته ای برای از بین بردن اتکای کشور به سوخت فسیلی شد و به عنوان مثال گفت اتحادیه اروپا ۸۰ در صد نیروی برق خود را از انرژی هسته ای تامین میکند. وی همچنین خواستار افزایش اکتشاف نفت و گاز طبیعی در فلات قاره شد.

XS
SM
MD
LG