لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۱

رفسنجانی: آمریکا نباید تهران را با تحریم های جدید تهدید کند


علی اکبر هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری سابق ایران از ایالات متحده خواسته است در حالی که می خواهد درباره برنامه اتمی ایران با ایران به گفت و گو بنشیند، تهران را با تحریم های جدید تهدید نکند.

رفسنجانی روز جمعه گفت اظهارات اخیر هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا می تواند فضایی را که در آن تهران برای مذاکرات آماده می شود، خراب کند.

کلینتون روز چهارشنبه گفت سیاست جدید و آشتی جویانه واشنگتن نسبت به ایران نا محدود نیست، و ایالات متحده شالوده برقراری تحریم های فلج کننده ای را، در صورتی که لازم شود، فراهم می آورد.

روز جمعه همچنین، وزیر جدید امور خارجه اسراییل، که یک ناسیونالیست افراطی تلقی می شود، ایران را بزرگترین مانع رسیدن به هر صلح فراگیر در خاورمیانه نامید.

آویگدور لیبرمن، در مصاحبه ای با روزنامه جروسالم پست گفت او نمی خواهد به پیامد های «یک مسابقه دیوانه وار تسلیحات اتمی» در منطقه فکر کند.

لیبرمن افزود مسئولیت اصلی متوقف ساختن ایران از رسیدن به توانایی اتمی با جامعه بین المللی است.

اسراییل تنها کشور در خاورمیانه است که گمان می رود تسلیحات اتمی دارد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر یاد آور شده است که اسراییل ممکن است برای بازداشتن ایران از بدست آوردن تسلیحات اتمی به یک اقدام نظامی متوسل شود.

XS
SM
MD
LG