لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۰

وضعیت زندانهای ایران


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی در ایران، با صدور دو اطلاعیه جداگانه، گزارش داده است که بر اساس خبرهای رسیده از داخل زندان رجایی شهر (گوهردشتکرج )؛ پس از وقوع مرگ مشکوک و نامتعارف امیر حسین حشمت ساران در این زندان، و امید رضا امیر صیافی در زندان اوین، برخوردها و فشارها از سوی مقامان زندان بر زندانیان سیاسی نسبت به گذشته شدت عمل بیشتری یافته است.

ناصح فریدی، عضو کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی در گفتگویی با صدای آمریکا اظهار داشت در فروردین ماه امسال زندانیان را به اجبار در سالن هواخوری زندان مدتها در سرما نگه داشته اند که موجب شده تعدادی از زندانیان دچار سرماخوردگی شوند. این فعال دانشجویی و حقوق بشری می گوید وضعیت زندان از نظر بهداشتی نامناسب است و بیماری هایی مانند هپاتیت و گال شیوع پیدا کرده و نگهداری بیماران مبتلا به این بیماری ها موجب می شود دیگر زندانیان نیز در معرض آسیب های جدی قرار بگیرند.

آقای فریدی در ادامه می گوید به دنبال مرگ های مشکوک در زندان از جمله مرگ امیر ساران و امیدرضا میرصیافی، با تشدید فشارها تلاش می کنند یک جو رعب و وحشت را در زندان حاکم بکنند و نیز در راه فعالیت های حقوق بشری مانع ایجاد کنند.

این عضو عضو کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی در ایران با اشاره به نارضایتی های زندانیان و اعتراض آنها به مسئولان امر، می افزاید تا به حال توجهی به خواسته ها و اعتراضات آنها نشده است.

XS
SM
MD
LG