لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۰

افزایش فشار بر دانشجویان زندانی  در ایران


بر اساس گزارشهای رسیده از ایران فشار ها بر ده دانشجوی زندانی دانشگاه امیرکبیر در زندان اوین افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، یکی از زندانی های زندان اوین به هنگام انتقال یکی از این دانشجویان زندانی، اسماعیل سلمانپور، به بهداری زندان، وی را دیده و در تماسی تلفنی اطلاع داده است که دانشجویان به شدت برای انجام مصاحبه تلویزیونی تحت فشار قرار دارند.

افزایش فشار بر دانشجویان در حالی اتفاق می افتد که مسعود دهقان یکی دیگر از دانشجویان این دانشگاه دو روز پیش در شرایط نامناسبی دستگیر شده است.

علی صابری، عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر، در همین زمینه به صدای آمریکا می گوید دو سال پیش عباس حکیم زاده، احمد قصابان و مجید توکلی، که در حال حاضر در زندان به سر می برند، مدتی را در زندان گذرانده اند که در آنجا آنها را برای اخذ اعترافات دروغین تحت فشار قرار داده اند. بر اساس گفته این فعال دانشجویی، این بار نیز گرفتن اعترافات دروغین در حال تکرار است.

این فعال دانشجویی می افزاید چهار دانشجویی که در مراسم سالگرد مهندس بازرگان دستگیر شده بودند همچنان در سلول انفرادی به سر می برند و از وضعیت دیگر دانشجویانی که در مراسم دفن شهدا و پس از آن دستگیر شده اند اطلاع موثقی در دست نیست و حتی وکیل مدافع و خانواده های آنها نتوانسته اند با آنها ملاقات کنند.

XS
SM
MD
LG