لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۰

ستارگان هالیوود و پانزده بانوی اول آفریقا در نخستین نشست بهداشت آفریقا در لس آنجلس شرکت کردند


در یکی از تاریخی ترین وقایع اخیر در ایالت کالیفرنیا، ۱۵ بانوی اول از کشورهای مختلف آفریقایی به لس آنجلس سفر کردند تا با برخورداری از حمایت و نفوذ ستارگانی چون نامزد جایزه اسکار شارون استون و بازیگر سیاهپوست سینمای آمریکا، دنی کلوور در نشستی که با شرکت رهبران سیاسی، کارشناسان امور بهداشتی و سازمان های نیکوکاری مختلف به نفع بهداشت عمومی در آفریقا برگزار شد شرکت کنند.

این نشست جریانی است کمک دهنده به نقش رهبری ۱۵ بانوی اول کشورهای آفریقایی و کوششی است که آنان را در مبارزه با مسایل حاد بهداشت عمومی از جمله در راه مقابله با بیماری ایدز، سلامت مادران و نوزادان و هم چنین سواد آموزی به زنان و دختران در قاره آفریقا یاری می دهد.

در این نشست دو روزه که روز دوشنبه و سه شنبه این هفته برگزار شد، پس از یک کنفرانس خبری، بانوان اول آفریقایی با بانوی اول کالیفرنیا، ماریا شرایور در یک جلسه ناهار ملاقات کردند. ماریا شرایور، در طول سال ها یکی از رهبران جنبش های زنان در کالیفرنیا بوده و در راه انعکاس مسایل زنان و نیروبخشی به آن ها قدم های مثبتی در ایالت کالیفرنیا و در سطح کشور برداشته است.

در نخستین روز برگزاری نشست بانوان اول آفریقا، علاوه بر ماریا شرایور، بانوان اول کشورهای آنگولا، کامرون، کیپ وردی، جمهوری آفریقای مرکزی، موزامبیک، کنیا، نیجریه، سیرا لیون، تانزانیا، آفریقای جنوبی، جمهوری کنگو و اوگاندا حضور داشتند.

تد آلمایهو، یکی از برگزار کنندگان این نشست معتقد است: «نیروبخشی به بانوان اول این کشورهای آفریقایی یکی از راه های تازه و ابتکاری است که می تواند اثرات عمیقی در بهبود شرایط زندگی میلیون ها تن از مردم آفریقا داشته باشد.»

آلمایهو می گوید: «یکی از عملکردهای این نشست ، هم آهنگ کردن کوشش های رهبران شرکت کننده با کارشناسان، چهره های سیاسی و سازمان های کلیدی است که می توانند در این راه به آن ها کمک دهنده باشند. این گونه همکاری ها در این دوران حساس می تواند شرایط سلامت و بهداشت را در سراسر آفریقا بهبود دهد.»

در این نشست دو روزه برخی از معروف ترین چهره های هالیوود، با حضور خود در جلسات مختلف این گردهم آیی، حمایت خود را از جنبش های حقوق بشری در رابطه با قاره آفریقا نشان دادند. در میان این چهره های معروف، دایان لین، رابین رایت پن (همسر شان پن)، ماریا بلو، جسیکا آلبا، شارون استون و بسیاری دیگر از بازیگران زن هالیوود حضور داشتند.

این نشست با همکاری سازمان غیرانتفاعی «پزشکان کالیفرنیای جنوبی برای آفریقا» و «اشتراک مساعی برای مبارزه با بیماری ایدز در آفریقا» و هم چنین سازمان رنج (موسسه ای که توسط ۲۲ بانوی اول آفریقا تاسیس شده است) برگزار شد.

سازمان پزشکان کالیفرنیای جنوبی برای آفریقا در طول سال ها، به ویژه در دوران بحرانی مسایل بهداشتی در آفریقا توانسته است تیمی از پزشکان و کارشناسان دیگر را برای برطرف کردن نیازهای بهداشتی و انجام خدمات آموزشی در نقاط مختلف قاره آفریقا مستقر کند.

نشست بانوان اول آفریقا در لس آنجلس با یک ضیافت شام در هتل بورلی هیلز به پایان رسید که در آن علاوه بر حضور چهره های سرشناس هالیوود ، ناتالی کول خواننده آفریقایی تبار موسیقی جاز آمریکا نیز به اجرای برنامه پرداخت.

XS
SM
MD
LG