لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۹

محاکمه متهمان به حملات تروریستی در آلمان آغاز شد


در آلمان، چهار نفر به اتهام طرح ریزی حملات تروریستی علیه هدف های آمریکایی و آلمانی در سال ۲۰۰۷ محاکمه شوند.

دادستان ها می گویند چهار متهم - سه آلمانی و یک ترک - قصد داشتند با استفاده از بیش از نیم تن مواد منفجره، به سلسله بمب گذاری هایی در بارها، تالارهای رقص، و فرودگاهها در شهرهای آلمان دست بزنند. رامشتاین، محلی که ارتش آمریکا یک پایگاه هوایی بزرگی دارد، از جمله هدف ها بود.

مقامات می گویند متهمان امیدوار بودند آمریکایی ها را در بمب گذاری ها بکشند و قرار بود حملات پیش از رای پارلمان آلمان درباره لایحه حضور نظامی کشور در افغانستان، در اکتبر ۲۰۰۷ صورت گیرد.

متهمین جریان محاکمه را در میان تدابیر امنیتی شدید، از پشت یک سپر حافظتی ضد گلوله در دادگاه در دوسلدورف دنبال خواهند کرد. رسانه های آلمان محاکمه را، که انتظار می رود ماه ها طول بکشد، بزرگترین پیگرد تروریستی از دهه ۱۹۷۰ توصیف می کنند.

دادستان ها، متهمان را به یک سلول تروریستی افراطی معروف به «اتحادیه جهاد اسلامی» ارتباط داده اند. وزارت امور خارجه آمریکا این گروه را، که به ازبکستان مرتبط است، در سال ۲۰۰۰ یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

مقامات می گویند دو مظنون آلمانی به اسلام گرویده اند. سومین مظنون یک آلمانی ترک تبار است و چهارمین نفر یک تبعه ترکیه است.

XS
SM
MD
LG