لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

رهبر فلسطینی با رییس جمهوری آمریکا ملاقات می کند


مقامات فلسطینی می گویند محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی ۷ خرداد ماه (۲۸ماه مه) با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا ملاقات خواهد کرد.

پیش از این، در روز سه شنبه، کاخ سفید اعلام کرد آقای اوباما از رهبران اسراییل، فلسطینی و مصر دعوت کرده است در هفته های آینده برای گفت و گو درباره مسایل خاورمیانه به واشنگتن سفر کنند.

پرزیدنت اوباما گفته است او انتظار دارد اسراییلیان و فلسطینیان در کوشش برای احیای روند صلح گام هایی که حاکی از «حسن نیت» آنها باشد، بردارند.

ریس جمهوری گفت او در این باره که چنین گام هایی چگونه ممکن است باشد توضیحی نخواهد داد، اما می گوید طرف های مناقشه در منطقه می دانند چه اقداماتی ممکن است برای افزایش اعتماد متقابل سودمند باشد.

آقای اوباما گفت او از یک راه حل دو کشوری حمایت می کند و بر این نظر است که ادامه مناقشه دیرینه اسراییل و فلسطینیان، به سود مردم منطقه نخواهد بود.

روزنامه واشنگتن پست روز چهارشنبه به نقل از مقامات اسراییلی نوشت آنها تا در کوشش های آمریکا برای بازداشتن ایران از دنبال کردن تسلیحات اتمی و محدود ساختن نفوذ منطقه ای آن پیشرفتی نبینند، گامی در جهت پیشرفت گفت و گوهای صلح با فلسطینیان برنخواهند داشت.

XS
SM
MD
LG