لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۵

گزیده روزنامه های چهارشنبه ۲ ارديبهشت در ايران


انتقاد جامعه شناسان به «طرح امنیت اجتماعی»

روزنامه سرمایه طی گزارشی درباره نشست «آسیب شناسی طرح امنیت اجتماعی،» که تحت عنوان «دولت باید تنوع و تکثر را تحمل کند» منتشر کرده است، می نویسد: «بالاخره انتقاد به طرح امنیت اجتماعی که از مردم به رسانه ها و از رسانه ها به فعالان حقوق بشر، حقوقدانان و نمایندگان مجلس کشیده شده بود، باعث شد جامعه شناسان نیز مواضع اجتماعی و فرهنگی خود را در این زمینه روشن کنند.»

به نوشته این روزنامه، مواضع جامعه شناسان، در نشستی با نام «آسیب شناسی طرح امنیت اجتماعی» روشن شد و آنان، از «امکان بروز آسیب های دیگر در واکنش به مداخله های نیروی انتظامی در حوزه خصوصی افراد» سخن گفتند.

به گفته «تقی آزادارمکی» جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه تهران، «حضور مداوم نیروهای انتظامی در خیابان ها» و «نقش نظارتی» و «کنترل کنندگی» آنان، اثرات سوء دارد و بدرفتاری ها و بداخلاقی های موجود در اجتماع، نمی تواند زمینه ساز اجرای «طرح امنیت اجتماعی» در کشور باشد.


وزير نفت: کاهش قیمت نفت «آثار نامطلوب» دارد

روزنامه جمهوری اسلامی به انتشار مصاحبه ای از وزیر نفت جمهوری اسلامی با شبکه العالم پرداخته که گفته است: «ایران خواهان نفت ۸۰ دلاری است.» به گفته غلامحسین نوذری، ايران برای «ادامه توسعه ميدانهای نفتی» از افزايش قيمت نفت حمايت خواهد كرد.

وزیر نفت جمهوری اسلامی همچنین كاهش سقف توليد نفت اوپک، را كافی ندانسته و اعلام کرده است که «كاهش قيمت نفت طی ماههای گذشته، آثار نامطلوبی بر اقتصاد ايران داشته است.» به گفته آقای نوذری، «ادامه اين روند به صنعت داخلی ايران ضربه خواهد زد».

انتقاد یک نماینده مجلس کمک احتمالی ایران به پاکستان

روزنامه قدس، در گزارشی به انتشار انتقادات «حشمت الله فلاحت پيشه»، نماينده مجلس شورای اسلامی از کمک مالی دولت ایران به پاکستان پرداخته است. به نوشته این روزنامه، حشمت الله فلاحت پيشه، ضمن اشاره به «همکاری نکردن پاکستان در شرارتهای مرزی ايران»، گفته است «هنوز برخی از ايرانيان در اين کشور بازداشت هستند.»

به نوشته روزنامه قدس، این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین «سازمانهای اطلاعاتی ارتش پاکستان» را به داشتن ارتباط با «تروريستها» و نقش داشتن در به وجود آمدن «طالبان در کويته» متهم کرده است.

رضايی: وزير خارجه ام زن خواهد بود

روزنامه اعتماد به انتشار سخنان «محسن رضايی» پرداخته است که در همایشی اعلام کرد اگر رئيس جمهور شود، يکی از بانوان را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب خواهد کرد تا نشان دهد زنان ايرانی «در شجاعت و سياست کمتر از زنان امريکايی نيستند».

به نوشته این روزنامه، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام که در «همايش بنياد مردم» سخنرانی می کرد، همچنین گفته است «در صورت حضور در عرصه انتخابات، تا لحظه آخر در اين عرصه باقی خواهم ماند و هرگز مانند گذشته عمل نمی کنم».

XS
SM
MD
LG