لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۶

موضع فیدل کاسترو در قبال بهبود احتمالی روابط  هاوانا و واشنگتن 


فیدل کاسترو، رئیس جمهوری پیشین کوبا می گوید باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اظهارات برادر وی مبنی بر بهبود روابط بین دو کشور که دشمن دیرینه قلمداد می شوند را سوء تعبیر کرده است.

فیدل کاسترو، در یادداشتی که روز سه شنبه در تارنمای دولت منتشر کرده اظهار نموده است پیشنهاد پرزیدنت رائول کاسترو مبنی بر برقراری گفتگو با دولت جدید ایالات متحده نمایانگر شجاعت و « اعتماد به اصول انقلاب» که در سال ۱۹۵۹ حاکمیت کمونیست را به قدرت رساند، بوده است.

آقای کاسترو، در اجلاس هفته گذشته رهبران چپ گرای آمریکای لاتین در ونزوئلا گفت هاوانا آماده است تا پیرامون هر موضوعی، از جمله حقوق بشر و زندانیان سیاسی با واشنگتن گفتگو نماید.

اظهارات اخیر وی در واکنش به تصمیم آقای اوباما برای تسهیل سفر و انتقال پول آمریکایی های کوبایی تبار بود.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز چهار شنبه در واشنگتن گفت اظهارات اخیر از گفتگوهای داخلی سیاستمداران کوبا پیرامون چگونگی پیشبرد روابط این کشور با ایالات متحده حکایت می کنند.

آقای اوباما روز یکشنبه از کوبا خواست تا با آزادی زندانیان سیاسی و کاهش هزینه های کنونی برای انتقال کمک های نقدی آمریکایی های کوبایی تبار برای خانواده هایشان در کوبا قدم های بیشتری در بهبود شرایط کنونی بردارد.

ایالات متحده از سال ۱۹۶۱ تحریم های اقتصادی علیه کوبا اعمال کرده است

XS
SM
MD
LG