لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۱

رئیس جمهوری روسیه به جمع وبلاگ نویسان می پیوندد


دیمتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه که به طور علنی از بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور حمایت کرده است، وبلاگ اینترنتی خود را به راه انداخته است تا دسترسی مردم کشورش به شبکه جهانی اینترنت را ترویج نماید.

پرزیدنت مدودف، در فیلم ویدئویی که در وبلاگ خود منتشر کرده می گوید دولت باید برای دسترسی مردم به اینترنت شرایط را مهیا کند.

اعلام راه اندازی وبلاگ رئیس جمهوری، فقط دو روز پس از تصمیم دادگاهی در مسکو رخ می دهد که بر اساس آن مقامات روسیه مجار خواهند بود تا اظهارنظر بازدیدکنندگان ازهر تارنمایی که به تشخیص دولتمردان افراطی و تندرو قلمداد می شود، مسدود کنند.

آکسانا پانورا، سردبیر یک تارنمای خبری در روسیه می گوید: « تصمیم روز دوشنبه دادگاه از انتشار اظهارات ضد روسی و نژادپرستی که پرزیدنت مدودف و ولادیمیر پوتین را به مرگ تهدید کرده بود، نشات گرفته است. با این وجود این تهدید ها به سرعت از این تارنما حذف شد. مسئله این است که ممکن است اظهارنظرها از سوی مقامات دولت و به هدف مسدود کردن این تارنما صورت گرفته باشد.»

یک بازدیدکننده وبلاگ رئیس جمهوری در اظهار نظری در این تارنما پرسیده است آیا وبلاگ آقای مدودف نیز در صورت انتشار دیدگاه های افراطی مسدود خواهد شد یا خیر. این پرسش هنوز پاسخ داده نشده است.


XS
SM
MD
LG