لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۰

تنیس بازی که از روی صندلی چرخ دار در آموزش راه زندگی به کودکان تلاش میکند


فقط رهائی از مرگ پس از یک تصادف اتوموبیل در جوانی که منجر به فلج شدن او شد برای برندا گیلمور کافی نبود. بلکه او زندگیش را بکلی تغییر شکل داد و یکی از بهترین تنیس بازهای متکی به صندلی چرخ دار و مربی شناخته شده تنیس کودکان شد.

در یکی دیگر از سری تلاشگران با زنی که در نواحی واشنگتن دی سی درس زندگی به کودکان میدهد آشنا میشویم.

برندا گیلمور یک مربی تنیس متفاوت است. او همچنین یکی از ده نفر اول تنیس بازهای روی صندلی چرخ دار آمریکا است.
او میگوید ورزش برای کسانی که روی صندلی چرخ دار هستند مشکل است و ماهیچه ها میتوانند قدرتشان را از دست بدهند.

گیلمور مربی نو جوانانی است مثل استیو. او دچار بیماری مادر زادی فلج است. استیو ۱۸ سال دارد و به کالج میرود مدت سه سال است که زیر نظر گیلمور آموزش میبیند. استیو میگوید که "گیلمور به من کمک میکند که بهتر بازی کنم".

ولی گیلمور تنها ورزش نیست که به بچه ها یاد میدهد، او میگوید که پایه و اساس تنیس درس زیادی در باره زندگی است.
چگونه در برابر دشواریهای زندگی عکس العمل نشان دهید، چطور با رقبای قویتان مقابله کنید و از همه مهمتر چطورهمیشه در اوج توانائیتان عمل کنید. گیلمور میگوید:
" آنچه من به نوجوانان مان توصیه میکنم این است که باید یاد بگیرند که چطور در تیم مشارکت کنند در حالیکه خودشان هم بتوانند مسئولیت بعهده گرفته و بطور فردی تصمیم بگیرند."

برندا گیلمور یاد گرفت چگونه بر سختیها چیره شود. در ۲۷ سالگی او یک ورزشکار مبارز و یک عکاس و فیلم بردار موفق حرفه ای بود. یک شب در راه منزلش دچار یک تصادف اتوموبیل تقریبا کشنده شد. جراحات وارد شده به ستون فقراتش موجب فلج شدنش از کمر به پائین شد. بهبودیش طولانی و دردناک بود.

پس از آن برندا به حرفه عکاسی اش برگشت و مصمم شد که به ورزش ادامه بدهد. شروع به یادگیری تنیس روی صندلی چرخ دار کرد و یکی از بهترین بازیکنان در کشور شد و تعداد زیادی جوائز و نشان های پیروزی و تقدیر نامه های مختلف گرفت.

برندا اولین زن آفریقائی- آمریکائی بود که در دوره های بازی های تنیس از روی صندلی چرخ دار کشور شرکت کرد و به مدت ۵ سال در رده ۱۰ نفر اول قرار گرفت.

در مدت چند سال او در حالیکه تمام وقت تنیس بازی میکرد داوطلب مربی بچه ها هم بود. ۱۵ سال پیش برندا با کمک یک نفر دیگر "موسسه آموزش تنیس پرینس جورج " را در واشنگتن دی سی تاسیس کرد. در آنجا او توانست که به هزاران کودک و نوجوان دست یابد و حالا مدیریت آن را بعهده دارد.

برندا از کار کردن با بچه ها و نشان دادن به آنها که چطور میشود بر سختیها غلبه کرد لذت میبرد. او میگوید:
" اگر من تسلیم نمیشم شما هم نشید. بهترین سعیتان را بکنید حتی اگر ببازید، دنیا که به آخر نمیرسه. همه یک وقتی میبازند ولی چطور با آن روبرو میشن؟ این آن چیزیست که بر میگرده به زندگی روزانه "

و بدین ترتیب، برندا گیلمور همچنان به تلاشهای خود برای آموزش تنیس و رساندن پیام به هزاران نوجوان در سخت کار کردن، مصر بودن و روحیه مثبت داشتن ادامه میدهد.

XS
SM
MD
LG