لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۳

کروبی: هولوکاست را تایید می کنم


مهدی کروبی داوطلب نامزدی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران سفرهای استانی دولت محمود احمدی نژاد را تخلف انتخاباتی خواند و گفت در صورت تداوم این وضع با نامه سرگشاده به آن اعتراض خواهد کرد. آقای کروبی در مورد شانس خود در انتخابات پیش رو گفت که زمینه رای خوبی دارد زیرا پس از فوت آیت الله خمینی همیشه در عرصه بوده و نسبت به هیچ موضوعی بی تفاوتی نشان نداده است. از سوی دیگر به گزارش ایرنا مهدی کروبی در گفت وگویی با حامیانش واقعه هولوکاست را تایید کرده است. آقای کروبی گفت این که چه تعدادی در این حادثه بوده اند فرقی نمی کند.

چند خبر دیگر از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران:

میرحسین موسوی، داوطلب نامزدی دهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران از دخالتهای دولتی در حوزه های علمیه اهل سنت انتقاد کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران آقای موسوی در گرگان گفت که با هر گونه تبعیض درباره اقلیتها در زمینه استخدامی و انتصابهای دولتی مخالف است.

جمعی از فعالان کرد در مورد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بیانیه ای صادر کرده اند . پنج نفر از فعالان کرد به نمایندگی از تعدادی از فعالان سیاسی، فرهنگی و مدنی کرد در تهران و مناطق کرد نشین ایران مشارکت حداکثری کردها را در انتخابات ریاست جمهوری دهم در گرو توجه به مسایل خود دانسته اند . در این بیانیه از حق زبان مادری، تساوی حقوق اقوام و پیروان مذاهب اسلامی ، توسعه و گسترش شوراها به عنوان خواسته های جمع زیادی از کردهای ایران نام برده شده است.

کامران دانشجو، رییس ستاد انتخابات در ایران به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت حدود ۲۸۰ تا ۲۹۰ شعبه اخذ رای برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در نظر گرفته شده است. آقای دانشجو گفت در انتخابات گذشته ایرانیان مقیم خارج از ایران بین ۶۰ تا ۱۶۰ هزار رای به صندوق انداخته اند و بیشترین تعداد آرای ماخوذه از ایرانیان خارج به دوره هفتم انتخابات ریاست جمهوری باز می گردد که در آن محمد خاتمی پیروز شد.

سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی – ادوار تحکیم وحدت- در خصوص انتخابات ریاست جمهوری در ایران اولین بیانیه خود را صادر کرد. در بیانیه ادوار تحکیم آمده است همه یا بخشی از نیروهای منتقد وضع موجود باید از کاندیدایی حمایت کنند که به ظرایف و زوایای ساخت سیاسی نظام جمهوری اسلامی آشنا باشد. این سازمان همچنین داشتن سابقه مدیریتی قوی و توانایی ایستادگی در برابر نهادهای اقتدارگرا را از دیگر مشخصات این نامزد انتخاباتی بر شمرده است.

XS
SM
MD
LG