لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

گزیده روزنامه های شنبه ۲۹ فروردین در ايران


رد نامزدی علی لاریجانی

روزنامه قدس به نقل از «حميد رسايی» نماينده مجلس شورای اسلامی می نویسد «علی لاريجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، هرگونه قصد برای کانديداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده است.

به گفته حمید رسایی، آقای لاریجانی همچنین حمايت خود را از نامزدی محمود احمدی نژاد اعلام کرده است. روزنامه قدس می نویسد حمید رسایی، این مطالب را در وبلاگ شخصی خود در اعلام کرده است.

١٠ شریک غیرنفتی ایران

روزنامه جمهوری اسلامی از رشد ٨ درصدی صادرات کالا از ایران خبر داده است. به گفته «معاون وزير امور اقتصادی و دارايی» و «رئيس كل گمرك ايران»، ميزان صادرات كل كشور در سال گذشته، در بخش گمركات، بالغ بر ٢٣ ميليارد دلار بوده است.

به نوشته این روزنامه، عراق، امارات متحده عربی، چين، هند، كره جنوبی، ژاپن، افغانستان، تركيه، بلژيک، و عربستان سعودی ١٠ شريک اول تجاری جمهوری اسلامی ايران از لحاظ ارزش صادرات كالاهای غيرنفتی در سال ١٣٨٧ بوده اند.

وزارت ارشاد: فيلترينگ سايت ها نقص فنی بود

روزنامه اعتماد طی با انتشار خبری اعلام کرد که وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، فيلترينگ اخیر سايت های اینترنتی در مجلس شورای اسلامی را ناشی از «نقص فنی» توصيف کرده است.

به نوشته این روزنامه ، این در حالی است که «اداره اخبار مجلس»، مسدود شدن سايت های اینترنتی برای نمایندگان را اقدامی از سوی «وزارت ارتباطات» و در راستای «مبارزه با مفاسد اجتماعی» و «فيلترينگ گسترده» در سراسر کشور عنوان کرده بود.

اعتماد می نویسد: معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد گفته است که «نه تنها از طرف وزارت ارشاد، بلکه از سوی کميته پايگاه های غيرمجاز اينترنتی نيز هيچ تصميم و دستوری برای فيلترينگ پايگاه های خبری و سياسی صادر نشده است و اگر چنين اتفاقی رخ داده، ناشی از نقص فنی يا اشکالات نرم افزاری است.»
.
XS
SM
MD
LG