لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

مهدی کروبی: قهر با صندوقهای رای فایده ای ندارد بلکه فضا را از دست خارج می کند


اظهارات تازه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اسلامی

میر حسن موسوی داوطلب نامزدی ریاست جمهوری می گوید مخالف ستاره دار شدن دانشجویان است. آقای موسوی یکشنبه شب در دیدار با اعضای کمیته دانشجویی ستاد خود گفت امنیتی کردن مسایل جزیی از امراضی است که به آن دچار شده ایم و این برای ما هزینه زیادی دارد....احمد ناطق نوری، برادر علی اکبر ناطق نوری می گوید برادرش نه در این انتخابات بلکه در هیچ انتخابات دیگری نامزد نخواهد شد. وی گفت آقای ناطق عاقل هستند که در این انتخابات نامزد نمی شوند.

همچنین مهدی کروبی دیگر نامزد منتسب به اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری در اراک گفت قهر با صندوقهای رای فایده ای ندارد بلکه فضا را از دست خارج می کند.

اکبر اعلمی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهور ی ایران تعدادی از مسوولان ستادهای انتخاباتی اش را منصوب کرد. در میان فهرست اعلام شده نام تعدادی از هنرمندان و فعالان سیاسی و دانشجویی به چشم می خورد.

و رییس ستاد انتخابات درایران تعداد واجدین شرکت در انتخابات را به تفکیک استان اعلام کرد، جمع کل واجدین شرایط رای دادن در دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران ۴۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عنوان شده است.


کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری

معاون سیاسی امنیتی دادستانی ایران از تشکیل کمیسیون بررسی تبلیغات دهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد. ناصر سراج به خبرگزاری مهر گفت دستور تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم مرتبط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صادر شده و این شعب به جرائم انتخاباتی خارج از نوبت رسیدگی خواهند کرد.

جامعه روحانیت مبارز و انتخابات

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز می گوید احتمالا در انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران، جامعه روحانیت از نامزد خاصی حمایت نمی کند. غلامرضا مصباحی مقدم به خبرگزاری مهر گفت این احتمال دارد که جامعه روحانیت مبارز صرفا به مشارکت حداکثری تاکید داشته باشد. در همین حال علیرضا محجوب، دبیر کل خانه کارگر ایران اعلام کرد این تشکل کارگری در انتخابات ریاست جمهوری به طور رسمی از نامزدی میرحسین موسوی حمایت می کند.


XS
SM
MD
LG