لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۲

وزیر خارجه آمریکا خواستار آزادی فوری رکسانا صابری شد


هیلاری کلینتون وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه بار دیگر خواستار آزادی رکسانا صابری، خبرنگار ایرانی- آمریکایی شد که به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت و به ۸ سال زندان محکوم شده است.

خانم کلینتون در دیدار با ماکزیم ورهاگن، وزیر امور خارجه هلند ضمن درخواست برای آزادی فوری رکسانا صابری گفت: «تمامی اتهامات علیه خانم صابری بی اساسند و او در روندی غیرشفاف، غیرقابل پیش بینی، و خودسرانه قرار گرفته است. ما امیدواریم که مقامات ایران ازجمله دادگستری جمهوری اسلامی هرچه زودتر اقدامات لازم برای آزادی و بازگشت هرچه سریع تر خانم صابری به آمریکا را فراهم کنند.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین از تعقیب مستمر پرونده رکسانا صابری در آمریکا خبر داد و گفت مسئولان آمریکایی با سوییس که حافظ منافع آمریکا در ایران است همکاری تنگاتنگ دارند. خانم کلینتون اظهار امیدواری کرد که این اقدامات، محمود احمدی نژاد و رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران را به همکاری در این زمینه وادار کند.

این درحالی است که آیت الله محمود هاشمی شاهرودی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه دستور داده است پرونده رکسانا صابری مورد رسیدگی «سریع» و «منصفانه» قرار گیرد.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه از وضعیت رکسانا صابری ابراز نگرانی کرده و گفته بود ایالات متحده در پی کسب اطمینان از مناسب بودن شرایط اوست.

XS
SM
MD
LG